top
Aktualności 15.10.2023 ROKU – XXIII DZIEŃ PAPIESKI W MICHELINIE

15.10.2023 ROKU – XXIII DZIEŃ PAPIESKI W MICHELINIE

W niedzielę 15.10.2023 roku – pod hasłem „Święty Jan Paweł II – Cywilizacja Życia” – obchodzony był w Kościele w Polsce i w środowiskach polonijnych na świecie XXIII Dzień Papieski. Uczniowie michelińskiej szkoły włączyli się tego dnia w przeprowadzenie zbiórki datków na rzecz, fundującej stypendia naukowe dla utalentowanych i niezamożnych dzieci i młodzieży, Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Odbył się również w naszym kościele (o godzinie 17.00)  koncert pt. „Najpiękniejsze pieśni Ojca Świętego”. Chór Parafialny i Parafialno-Osiedlowy Klub Seniora „Michelińskie Pasjonatki” – pod kierunkiem Pani Karoliny Puchalskiej – wykonał pieśni najbliższe sercu św. Jana Pawła II. Oprawę muzyczną zapewnili: Pani Beata Jaśkiewicz i Pan Patryk Dembczuk, konferansjer – Pani Magdalena Piasecka.

W poniedziałek 16.10.2023 roku, w dniu 45. rocznicy wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Michelinie odbyły się – przygotowane przez uczniów, pod kierunkiem Pani Katechetki Elżbiety Stachowskiej – akademie ku czci św. Jana Pawła II.

Bardzo serdecznie dziękujemy za pięknie spędzony niedzielny i poniedziałkowy czas!