top
Ogłoszenia 10.04.2022 ROKU – NIEDZIELA PALMOWA

10.04.2022 ROKU – NIEDZIELA PALMOWA

  1. Dzisiejszą niedzielą – Niedzielą Męki Pańskiej (nazywaną Palmową) – rozpoczynamy Wielki Tydzień. To najważniejszy tydzień w ciągu całego roku liturgicznego. Niedziela Palmowa akcentuje prawdę o Chrystusie jako Królu. Wjazd na osiołku do Jerozolimy pokazuje nam pokorę Boga i jednocześnie zaprasza nas do praktykowania tej cnoty. Podczas wszystkich Mszy świętych błogosławimy dzisiaj tradycyjne palmy.
  2. Przed nami Triduum Paschalne. W naszej parafii liturgia Triduum Paschalnego będzie sprawowana według następującego porządku: Wielki Czwartek i Wielki Piątek – godzina 18.00 (w Wielki Piątek: Nowenna do Bożego Miłosierdzia – I dzień – o godzinie 15.00, adoracja Pana Jezusa w grobie – do godziny 22.00), Wielka Sobota – godzina 20.00. Przychodząc w sobotę na wieczorną liturgię zabierzmy ze sobą świece. Tradycyjne błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny będzie się odbywało w Wielką Sobotę co pół godziny od godziny 9.00 do 15.00. Ostatnie błogosławieństwo pokarmów – o godzinie 15.00 – rozpocznie się Nowenną do Bożego Miłosierdzia.
  3. Osoby, które jeszcze tego nie uczyniły zachęcamy do odbycia przedświątecznej spowiedzi świętej. Spowiedź od poniedziałku do środy – w dolnym kościele – pół godziny przed wieczorną Eucharystią.
  4. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego (17.04) o godzinie 6.00 sprawowana będzie Msza Święta Rezurekcyjna – z procesją. Zapraszamy członków asysty procesyjnej i prosimy o przygotowanie obrazów i feretronów.
  5. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego – tydzień po Wielkanocy (24.04) – sprawowana będzie o godzinie 15.00 na naszym cmentarzu Eucharystia za zmarłych (tego dnia nie będzie Mszy św. o godzinie 16.00 w kościele). Msza  święta na cmentarzu poprzedzona będzie Koronką do Bożego Miłosierdzia, połączoną z wypominkami za zmarłych. Wypominki możemy zamawiać w zakrystii lub kancelarii. Kartki wypominkowe znajdują się na stoliku pod chórem.
  6. Dzisiaj praktyki duszpasterskie w naszej parafii kończy diakon Karol Kropkowski. Bardzo serdecznie dziękujemy Księdzu Diakonowi za jego posługę, obecność i wszelkie dobro, które po sobie pozostawia w naszej wspólnocie. Już teraz zapraszamy wszystkich na Mszę Świętą Prymicyjną księdza Karola Kropkowskiego, którą będzie sprawował i udzieli nam indywidualnego prymicyjnego błogosławieństwa 19 czerwca 2022 roku o godzinie 12.00.
  7. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania.
  8. Dziękujemy za każdy wyraz troski o funkcjonowanie naszej parafii. Także za złożone dzisiaj na tacę gospodarczo-inwestycyjną ofiary. Przy wyjściu z kościoła można nabyć tygodnik Idziemy.
  9. Życzymy wszystkim błogosławionego Wielkiego Tygodnia. Pozdrawiamy wszystkich Jubilatów i Solenizantów, wśród nich ks. kan. Dionizego, za którego będziemy modlili się dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.00.

 ks. Sebastian Osiński