top
Ogłoszenia 1.10.2023 ROKU – XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

1.10.2023 ROKU – XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek (2.10) – wspomnienie św. Aniołów Stróżów; w środę (4.10) – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu; w czwartek (5.10) – święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej we Włocławku; w piątek (6.10) – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej; w sobotę (7.10) – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.
  2. Przed nami także: I czwartek miesiąca (adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 16.00 w górnym kościele, o godzinie 16.30 – różaniec), I piątek miesiąca (odwiedziny osób chorych i starszych w ich domach – od godziny 9.00, spowiedź w górnym kościele od godziny 16.30), I sobota miesiąca (ze względu na Diecezjalną Pielgrzymkę Kół Różańcowych do Bazyliki Katedralnej we Włocławku – w sobotę 7.10 – nie będzie spotkania Kół Żywego Różańca po wieczornej Mszy świętej; członków Kół Różańcowych zapraszamy do naszej Katedry, w której spotkanie rozpocznie się o godzinie 10.00 według programu: konferencja, adoracja Najświętszego Sakramentu, różaniec i w tym czasie okazja do spowiedzi, a następnie o 11.00 Msza św. pod przewodnictwem biskupa Krzysztofa Wętkowskiego).
  3. Wraz z końcem września posługę, w charakterze pomocy duszpasterskiej, zakończył w naszej parafii ks. Arkadiusz Joniec. Bardzo serdecznie dziękujemy ks. Arkadiuszowi za ponad roczną pracę duszpasterską oraz życzymy satysfakcji z realizacji planów i zamierzeń!
  4. Rozpoczęliśmy październik, który w naszej tradycji łączy się ze wspólnotowym odmawianiem modlitwy różańcowej. Każdego dnia po wieczornej Eucharystii (z wyjątkiem czwartku, kiedy to różaniec odbywa się przed Mszą św. – o godzinie 16.30) modlimy się w świątyni na różańcu. Zapraszamy serdecznie do tej modlitwy rodziny, dzieci, młodzież, osoby dorosłe. Każdego dnia po różańcu losujemy dwie ikony Matki Bożej Częstochowskiej (przez dzieci i dorosłych). Tym sposobem, w znaku ikon, Maryja będzie pielgrzymowała po domach naszej parafii. Na koniec miesiąca obie ikony trafią – drogą losowania – na stałe do dwóch rodzin. Jest to także jedna z form naszego duchowego przygotowania się do nawiedzenia naszej parafii przez Ikonę Jasnogórską 7-8 marca 2024 roku.
  5. W przyszłą niedzielę (8.10) na zakończenie Eucharystii o godzinie 12.00 pobłogosławimy różańce, które otrzymają dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej. Tego dnia odbędą się również spotkania formacyjne: po Mszy św. o godz. 12.00 – dzieci pierwszokomunijnych oraz ich rodziców, po Mszy św. o godz. 16.00 – kandydatów do sakramentu bierzmowania.
  6. Parafialna Akcja Charytatywna przeprowadza dzisiaj zbiórkę datków na bony żywnościowe. Złożone za tydzień na tacę ofiary zostaną przeznaczone na sprawy gospodarcze parafii.
  7. Wychodząc z kościoła możemy nabyć tygodnik Idziemy. Zachęcamy do lektury.
  8. Życzymy wszystkim Parafianom, Gościom, Jubilatom i Solenizantom radości i wielu sił duchowych! Pamiętajmy w naszych modlitwach o Pierwszej Sesji XVI Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu, która odbywać się będzie w Rzymie w październiku.
  9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy spośród nas śp. Edwarda Kucharskiego (l. 63) i śp. Danutę Kafarską (l. 61). Łącząc się w modlitwie z bliskimi zmarłych prośmy: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

 ks. Sebastian Osiński