top
Aktualności Z OGŁOSZEŃ NA XXVII NIEDZILĘ ZWYKŁĄ

Z OGŁOSZEŃ NA XXVII NIEDZILĘ ZWYKŁĄ

Intencje mszalne 07.10.2012

W najbliższy czwartek 11 października w 50 rocznicę otwarcia II soboru watykańskiego rozpoczniemy w Kościele powszechnym Rok Wiary. Tego samego dnia w naszej diecezji uroczysta inauguracja Roku Wiary dokona się w bazylice katedralnej pod przewodnictwem naszego biskupa Wiesława Meringa o godzinie 18.30, a w przyszłą niedzielę podczas uroczystej celebry o godzinie 12.00 zostaną wniesione do naszej świątyni dwie ozdobne księgi dokumentów Kościoła będących owocem II soboru watykańskiego: dokumenty soborowe i Katechizm Kościoła Katolickiego; zapraszamy do licznego i gorliwego udziału w obchodach otwierających Rok Wiary.

W przyszłą niedzielę o godzinie 15.00 odbędzie się już trzecie spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania; rozpoczniemy spotkaniem w małych grupach – obecność obowiązkowa.

W przyszłą niedzielę – poprzedzającą datę wyboru Karola Wojtyły na papieża przypada 12 Dzień Papieski – tego dnia składamy ofiary do puszek, które zostaną przeznaczone na stypendia dla zdolnej, ale ubogiej młodzieży; jest to żywy pomnik Jana Pawła II. A za dwa tygodnie w niedzielę 21 października, w przeddzień rocznicy inauguracji pontyfikatu papieża Jana Pawła II – parafialny festyn papieski; szczegóły podamy za tydzień.

Zachęcamy do zamawiania wypominek rocznych i jednorazowych za naszych zmarłych.