top
Aktualności Z OGŁOSZEŃ NA XXV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

Z OGŁOSZEŃ NA XXV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

Intencje mszalne 23.09.2012

W najbliższym czasie w liturgii:

– wtorek – wspomnienie bł. Władysława z Gieleniowa, P.

– czwartek – wspomnienie św. Wincentego A Paulo, P.

– piątek – wspomnienie św. Wacława, M.

– sobota – święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

 

Dzieci i młodzież pragnącą posługiwać przy ołtarzu Pana zapraszamy do wstąpienia w szeregi LSO.

W przyszłą niedzielę po Mszy o godzinie 12.00 zapraszamy rodziców kandydatów do sakramentu bierzmowania na krótkie spotkanie.

W najbliższy czwartek o godzinie 17.00, z inicjatywy Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym będzie celebrowana Msza o uzdrowienie wszystkich naszych dolegliwości, podczas której osobom chorym i niedomagającym z racji wieku zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych. Przyjdźmy zatem aby znaleźć uzdrowienie w ranach Jezusa i zadbajmy o osoby chore, starsze, aby mogły przybyć do świątyni na tę Eucharystię. Do przyjęcia tego sakramentu prosimy przygotować się przez spowiedź, by odrzucić grzech będący największą chorobą.

22 października w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie bł. Jana Pawła II papieża. W związku z tym w niedzielę 21 października pragniemy zorganizować w naszej parafii festyn papieski z wystawą pamiątek po Janie Pawle II. Osoby, które posiadają zdjęcia, przedmioty związane z jego osobą uprzejmie prosimy o ich udostępnienie; wszystkim eksponatom zapewniamy bezpieczeństwo. Rzeczy te można przynosić do zakrystii i kancelarii parafialnej.

W przyszłą niedzielę Akcja Charytatywna naszej parafii przeprowadzi zbiórkę ofiar na pomoc najbardziej potrzebującym; okażmy gest miłości naszym bliźnim wypływający ze spotkania z Chrystusem w Eucharystii.