top
Aktualności Z OGŁOSZEŃ NA XXIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

Z OGŁOSZEŃ NA XXIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

Intencje mszalne 21.10.2012

W najbliższym czasie w liturgii: 

– poniedziałek – wspomnienie bł. Jana Pawła II, P.  

– niedziela – uroczystość rocznicy poświęcenia kościoła własnego

Dziś przypada Niedziela Misyjna rozpoczyna tydzień szczególnej modlitwy za misje i misjonarzy. Wezwanie Chrystusa skierowane do uczniów Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.(Mt 28, 19) jest aktualne po dziś dzień i dotyczy każdego z nas, dlatego wszyscy jesteśmy zobowiązani włączać się w misyjne dzieło Kościoła.

Dziś w dolnym kościele trwa parafialny festyn papieski. Po każdej Mszy świętej będzie możliwość zwiedzania Sali Wspomnień z pamiątkami po Janie Pawle II, zatrzymania się w Kawiarence Wadowickiej na kremówkę, obejrzenia filmu dokumentalnego i uczczenia relikwii Ojca Świętego; zapraszamy wszystkich.

W najbliższy piątek o godzinie 19.15 w dolnym kościele zgromadzi się Oaza Modlitwy Ruchu Światło-Życie; spotkania te będą się od tej pory odbywać w naszej parafii w ostatnie piątki miesiąca w dolnym kościele o godzinie 19.15. Zapraszamy wszystkich parafian do wspólnego bycia z Panem.

W przyszłą niedzielę o godzinie 15.00 – odbędzie się kolejna sesja dla kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania; rozpoczniemy, jak zwykle spotkaniem w małych grupach.

Również w przyszłą niedzielę Akacja Charytatywna naszej parafii przeprowadzi zbiórkę na pomoc najbardziej potrzebującym – niech spotkanie z Panem, który ofiaruje się za nas w Eucharystii mobilizuje nas do ofiarności na rzecz drugiego człowieka.

Zachęcamy do zamawiania wypominek rocznych i jednorazowych za naszych zmarłych; kartki wypominkowe znajdują się pod chórem. Dla uniknięcia błędów, imiona i nazwiska osób zmarłych prosimy pisać w mianowniku, np. Jan Kowalski.

Informujemy, że Msza święta na naszym cmentarzu w uroczystość Wszystkich Świętych będzie celebrowana o godzinie 12.00