top
Aktualności Z OGŁOSZEŃ NA XXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

Z OGŁOSZEŃ NA XXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

Intencje mszalne 02.09.2012

W najbliższym czasie w liturgii: 

– poniedziałek – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, Pap.

– sobota – święto Narodzenia NMP

Z nastaniem miesiąca września zmieniamy godzinę wieczornej Mszy w dni powszednie z 18.00 na 17.00

Od najbliższego tygodnia nowenna do NMP Nieustającej Pomocy odbywać się będzie w środy 15 minut przed wieczorną Mszą, czyli o 16.45; godzina czwartkowego wystawienia Najświętszego Sakramentu – bez zmian.

W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek i piątek miesiąca; spowiedź w pierwszy piątek od godziny 16.00 w górnym kościele.

W pierwszy piątek miesiąca udamy się z posługą sakramentalną do chorych – rozpoczęcie wizyty o godzinie 9.00

W piątek 07 września o godzinie 17.00 będzie celebrowana Msza na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego. Tak powierzymy dobremu Bogu nadchodzący czas intensywnej pracy i nauki. Zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej i młodzież gimnazjalną wraz z dyrekcją, nauczycielami, wychowawcami i katechetami oraz wszystkich pracowników szkoły. Zachęcamy do skorzystania tego dnia z sakramentu pokuty i pojednania.

W najbliższą sobotę obchodzimy święto Narodzenia NMP – tego dnia przynosimy do pobłogosławienia ziarno pod nowy zasiew; Msza parafialna – o godzinie 9.00

W przyszłą niedzielę na Mszy o godzinie 12.00 odbędzie się błogosławieństwo dzieci klas pierwszych oraz ich przyborów szkolnych.

Również w przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii ks. Marka Bałwasa, który pomimo swojej niepełnosprawności fizycznej, bardzo aktywnie uczestniczy w misji ewangelizacyjnej i posłudze charyzmatycznej Kościoła. Ks. Marek tego dnia wygłosi do nas Słowo Boże, będzie również rozprowadzał książki orasz płyty ze swoimi kazaniami i konferencjami. Uzyskany w ten sposób dochód przeznaczony będzie na jego rehabilitację.