top
Aktualności Z OGŁOSZEŃ NA VII NIEDZIELĘ ZWYKLĄ

Z OGŁOSZEŃ NA VII NIEDZIELĘ ZWYKLĄ

W najbliższy czwartek o godzinie 17.00 będziemy celebrować Mszę o uzdrowienie naszych dolegliwości, a następnie będą miały miejsce modlitwy o uzdrowienie prowadzone przez wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym.


W najbliższą środę przypada Środa Popielcowa, którą rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. Tego dnia nasze głowy zostaną posypane popiołem na znak gotowości do nawrócenia. W Środę Popielcową obowiązuje post jakościowy i ilościowy. Msze święte będą celebrowane o godzinie 6.30 – kaplica Sióstr Karmelitanek, 9.00, 16.30 i 18.00 – kościół parafialny. 

Kodeks Prawa Kanonicznego w Kan. 1252 mówi: „Prawem o wstrzemięźliwości są związane osoby, które ukończyły czternasty rok życia, prawem zaś o poście są związane wszystkie osoby pełnoletnie, aż do rozpoczęcia sześćdziesiątego roku życia. Duszpasterze oraz rodzice winni zatroszczyć się o to, ażeby również ci, którzy z racji młodszego wieku nie związani jeszcze prawem postu i wstrzemięźliwości, byli wprowadzeni w autentyczny duch pokuty.”

W przyszłą niedzielę Akcja Charytatywna – jak zawsze – przeprowadzi zbiórkę pieniężną na pomoc najbardziej potrzebującym; ofiary możemy składać w duchu jałmużny wielkopostnej. 

W przyszłą niedzielę będzie miało miejsce kolejne spotkanie formacyjne młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.