top
Aktualności Z OGŁOSZEŃ NA VII NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ

Z OGŁOSZEŃ NA VII NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ

Dobiega końca okres Wielkanocny; przygotowujemy się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Nowenna do Ducha Świętego odbywa się po wieczornej Mszy.

We wtorek podczas Mszy o godzinie 17.00, sprawowanej za członków LSO naszej parafii, będzie miał miejsce uroczysty obrzęd włączenia kandydatów do grona ministrantów; nowi ministranci otrzymają specjalne błogosławieństwo do wypełniania swojej posługi. 

W wigilię uroczystości Zesłania Ducha Świętego (26 – 27 maja) w naszej parafii odbędzie się wieczorne czuwanie modlitewne, na które zapraszamy wszystkie stowarzyszenia i wspólnoty religijne. 

Podczas tegorocznego czuwania, w sposób szczególny będziemy polecać Panu Bogu małżeństwa i rodziny z naszej diecezji. Oto program spotkania:

19:00 – rozpoczęcie modlitwy uwielbienia

19:45 – konferencja (świadectwa)

20:30 – modlitwa o zesłanie Ducha Świętego

21:15 – możliwość modlitwy wstawienniczej

21:45 – Msza święta z uroczystości Zesłania Ducha Świętego 

Po Mszy Świętej słowo pasterskie błogosławieństwo J. E. bp. Wiesława Alojzego Meringa

Suma odpustowa w uroczystość Zesłania Ducha Świętego z procesją Eucharystyczną – o godzinie 12.00

Próby liturgiczne młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania – w najbliższy wtorek o godzinie 19.00

Dziś o godzinie 15.00 w bazylice katedralnej nasz biskup Wiesław Mering udzieli święceń diakonatu alumnom piątego roku naszego seminarium, a w przyszłą niedzielę o godzinie 16.00 – święceń prezbiteratu diakonom VI roku. Módlmy się zatem za kandydatów do święceń oraz o nowe i liczne powołania do kapłaństwa.