top
Aktualności Z OGŁOSZEŃ NA V NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

Z OGŁOSZEŃ NA V NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

Intencje mszalne 10.02.2013

W tym tygodniu w liturgii:

– środa – Środa Popielcowa

– czwartek – świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy

11 lutego przypada Światowy Dzień Chorego. Tego dnia, o godzinie 17.00 będzie celebrowana Msza za chorych z obrzędem sakramentu namaszczenia chorych. Zadbajmy, aby w naszych domach osoby starsze i chore nie były pozbawione sakramentów świętych.

W najbliższą środę przypada Środa Popielcowa, którą rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. Tego dnia nasze głowy zostaną posypane popiołem na znak gotowości do nawrócenia. W Środę Popielcową obowiązuje post jakościowy i ilościowy. Msze święte będą celebrowane o godzinie 6.30 – kaplica Sióstr Karmelitanek, 9.00 i 17.00 – kościół parafialny. 

Kodeks Prawa Kanonicznego w Kan. 1252 mówi: „Prawem o wstrzemięźliwości są związane osoby, które ukończyły czternasty rok życia, prawem zaś o poście są związane wszystkie osoby pełnoletnie, aż do rozpoczęcia sześćdziesiątego roku życia. Duszpasterze oraz rodzice winni zatroszczyć się o to, ażeby również ci, którzy z racji młodszego wieku nie związani jeszcze prawem postu i wstrzemięźliwości, byli wprowadzeni w autentyczny duch pokuty.”

Nabożeństwa pasyjne w naszej parafii odbywać się będą w następującym porządku: 

– Droga Krzyżowa – w piątki po wieczornej Mszy

– Gorzkie Żale – w niedziele po Mszy o godzinie 16.00

Przypominamy, że 17 lutego będzie miała miejsce transmisja Mszy świętej z naszego kościoła parafialnego przez Telewizję Polonia; z tego względu przesunięta zostanie Msza z godziny 12.00 na 13.00