top
Aktualności Z OGŁOSZEŃ NA UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

Z OGŁOSZEŃ NA UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

Wniebowstąpienie 01Intencje mszalne 05.05.2013 01

W najbliższym czasie w liturgii:

– wtorek – święto św. Macieja Apostoła  

– czwartek – święto św. Andrzeja Boboli, PM., Patrona Polski

– niedziela – uroczystość Zesłania Ducha Świętego  

Trwamy w nowennie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego; w ramach nabożeństwa majowego – zgodnie z prośbą naszego biskupa Wiesława – modlimy się o nowe i liczne powołania kapłańskie.

W najbliższą sobotę wieczorem, w parafii św. Stanisława BM we Włocławku odbędzie się czuwanie modlitewne przez uroczystością Zesłania Ducha Świętego. W programie między innymi: drama ewangelizacyjna, wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa charyzmatyczna, Msza święta pod przewodnictwem biskupa Wiesława Merina; początek – o godzinie 19.00. zapraszamy wszystkie wspolnoty oraz parafian.

W przyszłą niedzielę w uroczystość Zesłania Ducha Świętego przeżywamy odpust parafialny; główna celebra z procesją eucharystyczną rozpocznie się o godzinie 12.00; zapraszamy asystę parafialną, oraz chór. Przygotujmy się duchowo do tego wydarzenia przez sakramentalną pokutę, abyśmy mogli uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

W przyszłą niedzielę ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego; jest to prośba naszego biskupa Wiesława.

W przyszłą niedzielę – o godzinie 17.15 spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania (w programie modlitwa charyzmatyczna o dar Ducha Świętego).