top
Aktualności Z OGŁOSZEŃ NA NIEDZIELĘ UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

Z OGŁOSZEŃ NA NIEDZIELĘ UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

Intencje mszalne 26.05.2013

W najbliższym czasie w liturgii:

– środa – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, Dz.  

– czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa  

– piątek – święto Nawiedzenia NMP   

– sobota – wspomnienie św. Justyna, M.

Dziś kończy się okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej.

Spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania – wtorek, godzina 18.00 – obecność obowiązkowa. 

Spowiedź dzieci i ich rodzin przed Komunią rocznicową – środa, godzina 16.00.

W najbliższy czwartek obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa; uroczysta Eucharystia z procesją do czterech ołtarzy będzie celebrowana o godzinie 10.30. Podczas tej Mszy dzieci klas III przystąpią do Komunii Świętej rocznicowej. Na tę celebrację zapraszamy chór i asystę procesyjną. Prosimy o udekorowanie ołtarzy przy tych samych posesjach, co w poprzednich latach.

W uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w parku H. Sienkiewicza we Włocławku o godzinie 20.00 rozpocznie się koncert UWIELBIENIE. Będzie to wspaniałe spotkanie z Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie przy udziale wybitnej obsady muzycznej.

W uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, o godzinie 16.00 będzie celebrowana Msza o uwolnienie i uzdrowienie; Chrystus sam wybrał ten dzień, aby z mocą przyjść do naszego życia.

W przyszłą niedzielę o godzinie 15.00 w bazylice katedralnej we Włocławku biskup Wiesław Mering udzieli święceń prezbiteratu diakonom naszego seminarium. Zapraszamy do udziału w tej celebracji i prosimy o modlitwę za kandydatów do święceń oraz o nowe i liczne powołania do kapłaństwa.

Młodzieżowy wyjazd do Lednicy w sobotę 01 czerwca – godzina 5.40 spod kościoła.