top
Aktualności Z OGŁOSZEŃ NA III NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ

Z OGŁOSZEŃ NA III NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ

Obchodzona dziś po raz czwarty Niedziela Biblijna, która otwiera Tydzień Biblijny, to doskonała okazja, aby w naszych sercach i rodzinach odnowić przymierze z Bogiem. Poruszeni Jego miłością, dokonajmy intronizacji księgi Pisma świętego w naszych domach i kościołach. Wyłóżmy ją w najważniejszym miejscu mieszkania, zapalmy świece, odczytajmy stosowny fragment, który nam podpowiada rozum i serce. Niech słowa Jezusa z dzisiejszej Ewangelii: Pokój wam! (…) Czemu jesteście zmieszani i dlaczego wątpliwości budzą się w waszych sercach? (…) Ja Jestem! (Łk 24,36.38-39) zapadną w nasze serca jako zapewnienie, że Bóg jest z nami, że wprowadza ład w nasze życie i nim kieruje.

Fragment listu KEP na Niedzielę Biblijną

Zapraszamy na Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy, które rozpoczną się w naszej parafii od 23 kwietnia (poniedziałek) o godzinie 18.00 w dolnym kościele. Cykl rekolekcyjny to 10 spotkań, które odbywać się będą w kolejne poniedziałki o godzinie 18.00. W programie – ciekawe konferencje, katechezy tematyczne, modlitwa uwielbienia, modlitwa o uzdrowienie i nowe namaszczenie Duchem Świętym; jedną sesję poprowadzi między innymi ksiądz egzorcysta. Wszystkich parafian, oraz zgromadzenia zakonne prosimy o modlitwę w intencji rekolekcji.

Przyszła niedziela jest Niedzielą Dobrego Pasterza; rozpoczyna tydzień modlitw o powołania do służby Bożej. W intencji powołań szczególnie intensywnie modlić się będziemy we Mszy świętej o godzinie 9.00 i podczas nabożeństwa eucharystycznego po Mszy o godzinie 16.00

W przyszłą niedzielę – kolejne spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania. 

W dniach 22 – 28 kwietnia odbywa się pielgrzymka autokarowa do Rzymu – do grobu bł. papieża Jana Pawła II i San Giovanni Rotondo. Pielgrzymi wyruszyli dziś spod naszego kościoła o godzinie 7.00 pamiętajmy o nich w modlitwie. 

Istnieje możliwość wyjazdu pielgrzymkowego do Częstochowy na czuwanie Odnowy w Duchu Świętym 19 maja. Wyjazd spod naszego Kościoła o godzinie 5.10, koszt wynosi 50 zł., zapisy prowadzimy w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Program przewiduje modlitwę uwielbienia, ciekawe konferencje, adorację Najświętszego Sakramentu i Eucharystię.

Informujemy, iż dla większego uporządkowania spraw sakramentalnych, chrztu świętego udzielać będziemy w naszej parafii w drugą i czwartą niedzielę miesiąca, wykluczając szczególne dni liturgiczne.