top
Aktualności Z OGŁOSZEŃ NA I NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

Z OGŁOSZEŃ NA I NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

Wielki Post jest szczególnym czasem
powracania do tożsamości chrzcielnej, do
tożsamości dziecka Bożego; czynimy to przez
gorliwsze przystępowanie do sakramentów świętych, post, modlitwę, dzieła miłosierdzia,
brak udziału w hucznych zabawach.
Dokonuje się to w klimacie rozważania męki naszego Pana Jezusa Chrystusa, abyśmy lepiej pojęli, jaka jest cena naszego zbawienia. Wszystko to zmierza do kulminacyjnego momentu, którym jest Wigilia Paschalna, kiedy to wraz z Chrystusem przechodzimy ze śmierci do życia. 

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odbywa się w każdy piątek po wieczornej Mszy świętej, natomiast nabożeństwo Gorzkich Żali – w niedzielę po Mszy o godzinie 16.00. Z nabożeństwami pasyjnymi związany jest przywilej uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami, a są nimi:

– Komunia eucharystyczna

– pragnienie uzyskania odpustu

– brak upodobania w jakimkolwiek grzechu

– modlitwa według intencji papieża.

W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca; w pierwszy piątek spowiedź od godziny 16.00

W pierwszy piątek miesiąca, jak zwykle odwiedzimy chorych w ich domach; wizytę rozpoczniemy o godzinie 9.00

W pierwszą niedzielę miesiąca ofiary składane na tacę przeznaczone są na ogrzewanie górnego i dolnego kościoła. Dziękujemy wszystkim za zrozumienie i prosimy o ofiarność. 

Jeżeli ktoś w najbliższym czasie planuje chrzest dziecka zachęcamy, aby obrzęd ten dokonał się w Wigilie Paschalną, która jest szczytem całego działania liturgicznego Kościoła i najbardziej odpowiednim czasem udzielania chrztu. Celebracja ta rozpoczyna się w Wielką Sobotę wieczorem, po zachodzie słońca; w naszej parafii o godzinie 20.00