top
Aktualności XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

XXVI INTENCJE MSZALNE

 św. Maksymilian Maria Kolbe:
Życie jest krótkie, cierpienie jest krótkie,
a potem Niebo, Niebo, Niebo
.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Tegoroczny Dzień Papieski będzie obchodzony 13 października pod hasłem „Jan Paweł II- papież dialogu”. Z tej okazji Świetlica Oratorium zaprasza uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum do udziału w konkursie artystycznym. Jego celem jest skłonienie do refleksji nad tym, jak na codzień wygladają nasze rozmowy. Czy we wzajemnych kontaktach odnosimy się do siebie z szacunkiem? Szczegóły konkursu na stronach Świetlicy i parafii.
 2. Dziś AKCJA CHARYTATYWNA naszej parafii przeprowadza zbiórkę ofiar na pomoc najbardziej potrzebującym. Okażmy zatem gest swego miłosierdzia.
 3.  
 4. Od WTORKU rozpoczynamy miesiąc październik a wraz z nim nabożeństwo różańcowe  ZAWSZE po wieczornej Mszy św. SERDECZNIE ZAPRASZAMY.
 5. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca; spowiedź w pierwszy piątek od godziny 16.30 w górnym kościele. W tym też dniu odwiedzimy chorych od godz. 9.00.
 6. Został zainstalowany nowy dzwon o imieniu Franciszek. Natomiast dotychczasowy o imieniu „Piotr Paweł, został umieszczony w kościele pod tablicą upamiętniającą Konsekrację Naszego Kościoła. Serdecznie dziękujemy fundatorom Państwu Beacie i Tomaszowi Jakubowskim z ul. Brzezinowej.
 7. W przyszłą niedzielę na wszystkich mszach św. Liturgię ubogaci duet artystów Marii i Grzegorza Sołtysiaków. Pan Grzegorz to Solista Bas – Baryton a pani Maria akompaniuje na pianinie. Wspólnie koncertują i kwestują na rzecz zniszczonego przez powódź Kościoła w Trześni koło Sandomierza.
 8. W odpowiedzi na apel Franciszka ze względu na koncert dar serca – zbiórkę na poszkodowanych w Syrii przeprowadzimy 13 października.
 9. Spotkania rodziców dzieci I  Komunijnych już za tydzień po mszy św. o godz. 12.OO
 10. Polecamy Prasę Katolicką oraz kalendarze na Nowy Rok.
 11. Wszystkim mieszkańcom i gościom, solenizantom i jubilatom – z serca błogosławimy!

 

  •                                                                                                 

SZCZĘŚĆ BOŻE 🙂