top
Aktualności XXIX NZ

XXIX NZ

INTENCJE MSZALNE XXIX NZ

św. Maksymilian Maria Kolbe:
Życie jest krótkie, cierpienie jest krótkie,
a potem Niebo, Niebo, Niebo
.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziś Niedziela Misyjna – Wezwanie Chrystusa skierowane do uczniów Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.(Mt 28, 19) jest aktualne po dziś dzień i dotyczy każdego z nas, dlatego wszyscy jesteśmy zobowiązani włączać się w misyjne dzieło Kościoła. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na ten cel. Za dar serca składamy serdeczne Bóg zapłać.
 2. Wczoraj, tj. 19.10.2013 roku J. E. Ks. Bp Wiesław Alojzy Mering, podczas uroczystej Eucharystii, specjalnym błogosławieństwem ustanowił 28 mistrzów ceremonii w Diecezji Włocławskiej. Wśród nich jest aż 5 członków LSO naszej Parafii: AUGUSTYN NOWAK, BŁAŻEJ LOTA, KACPER OLEJNICZAK, MICHAŁ BANASZEWSKI, SZYMON ANDRZEJEWSKI. To wielki zaszczyt i wyróżnienie dla nas, bowiem w Roku Wiary mamy jeszcze bardziej pokochać Boga. Nowym ceremoniarzom życzymy by  Duch Święty prowadził ku świętości.
 3.  W najbliższy piątek o godzinie 19.30 w dolnym kościele zgromadzi się Oaza Modlitwy Ruchu Światło-Życie; Spotkania te będą się od tej pory odbywać w naszej parafii ZAWSZE w ostatnie piątki miesiąca. Zapraszamy wszystkich do adoracji.
 4. Dziś o godz. 16.00 mszą św. rozpocznie się spotkanie kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania, a po niej modlitwa różańcowa w języku łacińskim przygotowana przez młodzież naszej parafii.
 5. W przyszłą niedzielę Akcja Charytatywna przeprowadzi zbiórkę na pomoc najbardziej potrzebującym.
 6. ZACHĘCAMY DO ZAMAWIANIA WYPOMINEK ROCZNYCH I JEDNORAZOWYCH ZA NASZYCH ZMARŁYCH.
 7. W przyszła sobotę,  o godz. 13.00 msza św. z okazji św. Huberta. Serdecznie zapraszamy.
 8. Polecamy prasę katolicką: GOŚĆ NIEDZIELNY, PRZEWODNIK KATOLICKI: Dni Maryjne w Watykanie, Popiełuszko – męczennik zbolałych serc!
 9. Zachęcamy do odwiedzania strony parafii w internecie. Jesteśmy również na facebooku.
 10. Wszystkich mieszkańców, sympatycznych gości, solenizantów i jubilatów tego tygodnia pozdrawiamy i z serca Wam błogosławimy!
                                                                              SZCZĘŚĆ BOŻE 🙂