top
Aktualności WIELKI CZWARTEK

WIELKI CZWARTEK

WIELKI CZWARTEK

MSZA WIECZERZY PAŃSKIEJ

Mszą Wieczerzy Pańskiej rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne. Czym niedziela jest dla tygodnia, tym Triduum Paschalne dla całego roku liturgicznego. Te dni to jedno wielkie święto uobecniające największe tajemnice naszego zbawienia. Zebrani wokół Chrystusa będziemy uczestniczyć w wydarzeniu Wieczernika, w Męce na Golgocie i chwalebnym Zmartwychwstaniu w Noc Paschalną.

Dziś gromadzi nas tajemnica dnia, w którym „nasz Pan Jezus Chrystus, powierzył swoim uczniom odprawianie sakramentalnej ofiary Ciała i Krwi swojej” i ustanowił sakrament kapłaństwa Nowego Przymierza. Umywając zaś nogi swoim uczniom dał nam przykład prawdziwej miłości wypływającej z Eucharystii. Msza Święta to „źródło i szczyt” naszego życia chrześcijańskiego, z którego wypływają wszystkie inne dobra duchowe przekazywane nam za pośrednictwem Kościoła. Uświadamia nam ona, że to w tym dniu Chrystus zapoczątkował składanie bezkrwawej Ofiary Ciała i Krwi swojej.

Zapraszamy dzisiaj o godzinie 17.00 do duchowego włączenia się w celebracje Misterium Paschalnego na kanale YouTube naszej Parafii: https://youtu.be/tXBeInZ5IaM