top
Aktualności UROCZYSTOŚCI ODPUSTOWE – ZAKOŃCZENIE MISJI ŚWIĘTYCH – TRANSMISJA NA ŻYWO

UROCZYSTOŚCI ODPUSTOWE – ZAKOŃCZENIE MISJI ŚWIĘTYCH – TRANSMISJA NA ŻYWO

Bardzo serdecznie zapraszamy do przeżycia z nami tegorocznej Uroczystości Zesłania Ducha Świętego! Jest to dla naszej parafii Uroczystość Odpustowa.

W tym roku będziemy ją przeżywali również jako zakończenie Misji Świętych.

W Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego – sobota 27 maja 2023 roku – o godzinie 16.30 rozpocznie się, przy udziale Orkiestry Dętej z Grabkowa oraz naszego Parafialnego Chóru, nabożeństwo majowe w ogrodzie przykościelnym – przed figurą Matki Najświętszej.

Następnie – o godzinie 17.00 – sprawowana będzie Msza święta z instalacją i błogosławieństwem kamienia z groty w Gargano oraz kopii figury św. Michała Archanioła. Tej Eucharystii przewodniczył będzie ks. biskup Juan Ignacio Arrieta Ochoa de Chinchetru z Watykanu, homilię ks. prałat Pavol Talapka – Radca Nuncjatury Apostolskiej w Polsce. W Eucharystii weźmie udział także Kierownictwo i Przedstawiciele Funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji we Włocławku, wraz z Pocztem Sztandarowym garnizonu. Święty Michał Archanioł jest Patronem Polskiej Policji.

W niedzielę – 28 maja 2023 roku – sprawowane będą w naszym kościele Msze święte o godzinie 9.00, 10.30, 12.00 i 16.00.

Eucharystia o godzinie 12.00 będzie Sumą Odpustową, której przewodniczył będzie i udzieli młodzieży sakramentu bierzmowania nasz Gość z Watykanu – ks. biskup Juan Ignacio Arrieta Ochoa de Chinchetru.

 

Sprawowane w sobotę i niedzielę uroczystości będą transmitowane na żywo przez nasz kanał znajdujący się na YouTube – kliknij link poniżej:

https://www.youtube.com/watch?v=k6CqAdSSWRc

ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEGO ŚWIĘTOWANIA UROCZYSTOŚCI ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO!