top
Aktualności Tygodnik Idziemy – 10.04.2021 roku

Tygodnik Idziemy – 10.04.2021 roku

W najnowszym numerze tygodnika Idziemy warto przeczytać:

– W sprawiedliwości i prawdzie – Jeśli ktoś w Orędziu o Bożym Miłosierdziu chciałby szukać usprawiedliwienia dla ludzkich występków, to srodze się zawiedzie  – pisze ks. Henryk Zieliński.

– Powołani do Miłosierdzia  – O trwającej posłudze misjonarzy miłosierdzia i o roli miłosierdzia w Roku Rodziny – opowiada ks. dr. Robert Wielądek, misjonarz miłosierdzia, w rozmowie z Patrykiem Lubryczyńskim.

– Wieczernik Bożego Miłosierdzia – Miejsce, gdzie rozpoczęły się objawienia Miłosierdzia Bożego i gdzie Pan Jezus nakazał namalować swój obraz św. s. Faustynie – opisuje Irena Świerdzewska.

– Miłość według Wojtyły – W tym samym roku, kiedy w USA dopuszczono do użytku pigułkę antykoncepcyjną, bp Wojtyła opublikował swoją pracę: „Miłość i odpowiedzialność” – o aktualności tego dzieła pisze Barbara Stefańska.

– Przed nami egzamin –Dlaczego nadchodzące dni będą czasem trudnego sprawdzianu dla rządzących, opozycji i Kościoła? – wskazuje Krzysztof Ziemiec.

– Homoherezja i homoschizma– W homoherezji nie chodzi tylko o poluzowanie etyki seksualnej aby ludziom zrobić dobrze, ale o uderzenie w podstawy biblijnej nauki o człowieku i w sakramentalność Kościoła – ostrzega o. Dariusz Kowalczyk SJ.

– Sueski korek–Historię Kanału Sueskiego i jego znaczenie dla światowej gospodarki  – opisuje Piotr Kościński.

– Święty Józef i Egipt –Głębsze biblijne znaczenie ucieczki Świętej Rodziny do Egiptu – odsłania ks. Jacek Stefański.

Zasady bliskości  – O potrzebie i znaczeniu biskości z drugim człowiekiem, oraz o pułapkach na które trzeba przy tym uważać – opowiada psycholog Waldemar Dulęba w rozmowie z Martą Dybińską.

Cudze gesty – Czy Polacy mają powody aby przepraszać Afrykańczyków za rasizm? – tłumaczy Jacek Karnowski.

– Tęczowe kościoły –W wielu niemieckich, austriackich  czy szwajcarskich kościołach, wbrew Stolicy Apostolskiej błogosławi się związki homoseksualne – alarmuje Anna Meetschen.

– Miłosierdzie w praktyce – Najpilniejsze zadania podejmowane przez Caritas Polska w kraju i na Bliskim Wschodzie – przybliża Sylwia Hazboun, koordynatorka programu Rodzina Rodzinie w rozmowie z Agnieszką Domańską.

– „Solidarność” zaczęła się od solidarności – Niewiarygodne wprost działania komunistycznych służb, poprzedzające powstanie NSZZ „Solidarność” Rolników Indywidualnych – przypomina Sławomir Siwek.

– Pomocowy koncert życzeń –Jak rządową strategię na rzecz osób z  niepełnosprawnościami oceniają sami niepełnosprawni i ich opiekunowie? – opisuje Monika Odrobińska.

–Stambuł trochę dalej –Perspektywę i znaczenie wypowiedzenia konwencji stambulskiej – relacjonuje Marek Jurek.