top
Aktualności ŚWIETLICA TERAPEUTYCZNA – KLUB KAJETAN – W MICHELINIE

ŚWIETLICA TERAPEUTYCZNA – KLUB KAJETAN – W MICHELINIE

Współpracująca z naszą parafią od kilku lat Fundacja Caietanus (https://www.facebook.com/FundacjaCaietanus/, https://www.fundacjacaietanus.pl/) zorganizowała na terenie Michelina Klub Kajetan – popołudniową świetlicę terapeutyczną. Świetlica zlokalizowana jest przy ulicy Zachodniej 100 – w domu należącym do Zgromadzenia Sióstr Wspólnej Pracy od Niepokalanej Maryi. Przed uruchomieniem świetlicy – dzięki życzliwości wielu osób i instytucji –  wykonano szereg prac w remontowych, dostosowujących pomieszczenia do działalności terapeutycznej.

W sobotę – 6 listopada 2021 roku – ks. proboszcz Sebastian Osiński dokonał błogosławieństwa obiektu oraz modlił się o potrzebne siły i łaski dla posługujących w świetlicy osób i ich podopiecznych. W modlitwie i spotkaniu udział wzięła siostra Jolanta Gołębiowska (która jako matka generalna zgromadzenia udostępniła obiekt  dla działań fundacji), siostra Helena Jurek (przełożona domu sióstr w Michelinie) oraz Zarząd i Rada Fundacji Caietanus.

Klub Kajetan – od poniedziałku do piątku w godz. 15.30-19.00 – oferuje zajęcia terapeutyczne: rewalidacyjne, rehabilitacje, dogoterapię, felinoterapię, hortiterapię, wsparcie psychoterapeuty, pomoc w sytuacjach kryzysowych. Prowadzi też terapie poprzez sztukę i zajęcia z rękodzielnictwa oraz modelarstwo dla dzieci. W spotkaniach biorą udział seniorzy (także z naszego Parafialno-Osiedlowego Klubu Seniora), osoby z niepełnosprawnościami, młodzież i dzieci. Zapraszamy!