top
Aktualności ŚWIĄTECZNIE Z FUNDACJĄ CAIETANUS

ŚWIĄTECZNIE Z FUNDACJĄ CAIETANUS

W poniedziałek – 18.12.2023 roku – w Fundacji Caietanus w Michelinie odbyło się świąteczne spotkanie Parafialno-Osiedlowego Klubu Seniora. Podczas spotkania klubowicze podsumowali mijający rok, były także życzenia. W spotkaniu wzięli udział wolontariusze Fundacji ORANGE, którzy wraz z życzeniami przekazali naszym seniorom prezenty. Miłym akcentem spotkania były przekazane seniorom kartki świąteczne wykonane przez zuchów, pod opieką harcerki i animatorki Gabrysi. Spotkanie zakończyło się wspólnym śpiewem kolęd.

W czwartek 21.12.2023 roku rozpoczęły się bezpośrednie przygotowania do „Świątecznej Paczki Dobra”, w ramach dofinansowanego z Fundacji Anwil projektu o nazwie „Międzypokoleniowe spotkania”. Były przygotowywane paczki żywnościowe oraz lepienie pierogów na mające się odbyć następnego dnia spotkanie wigilijne dla osób starszych, samotnych i dotkniętych różnego rodzaju kryzysami.

W piątek – 22.12.2023 roku – w Świetlicy Oratorium miał miejsce finał „Świątecznej Paczki Dobra”. Było to, mające wigilijny charakter, spotkanie przy wspólnym stole. Przygotowano i rozdano oraz rozwieziono po domach kilkadziesiąt paczek. W to wydarzenie włączyło się grono wolontariuszy: Fundacji Caietanus, Parafialnej Akcji Charytatywnej, Parafialno-Osiedlowego Klubu Seniora, uczniów naszej michelińskiej szkoły oraz LMK we Włocławku. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za obecność i dobro!