top
Aktualności Rekolekcje Wielkopostne

Rekolekcje Wielkopostne

Za nami pierwszy dzień Rekolekcji Wielkopostnych, którym przewodniczy ks. Bogusław Laskowski, wikariusz z parafii św. Józefa we Włocławku.

O godz. 9:00 odbyła się Msza święta, podczas której wszyscy mogli skorzystać z sakramentu namaszczenia chorych. Podczas tej Mszy świętej rekolekcjonista wygłosił naukę dla dorosłych. O godz. 16.30 odbyła się Msza święta z nauką dla dzieci. Podczas kazania ks. Bogusław podzielił dzieci na 3 grupy i dał im zadanie, aby odpowiedzieli na pytania w jaki sposób możemy okazać miłość rodzicom, zwierzętom i Panu Bogu. Po mszy świętej odbyła się Droga Krzyżowa. ostatnia Masz święta z nauką dla dorosłych rozpoczęła się o godz. 18.00. Podczas homilii w pamięci zapadły nam słowa „Kiedy się rodziłeś, wszyscy się cieszyli tylko ty płakałeś. Żyj tak, abyś w dniu swojej śmierci mógł się cieszyć gdy inni bedą płakać”.

Zatrzymajmy się na chwilę, dajmy siebie czas i skorzystajmy w rekolekcji jak również ze spowiedzi wielkopostnej. Zapraszamy jutro i w niedziele na kolejne dni naszych parafialnych rekolekcji a także do obejrzenia zdjęć z dzisiejszego dnia znajdujących się w galerii.