top
Aktualności Rejonowy Dzień Wspólnoty Domowego Kościoła

Rejonowy Dzień Wspólnoty Domowego Kościoła

17 października 2021 roku w naszej Parafii odbył się Rejonowy Dzień Wspólnoty Domowego Kościoła – rodzinnej gałęzi Ruchu Światło-Życie. Po przywitaniu przez parę rejonową pp. Kingę i Ireneusza Zajączkowskich z Lipna licznie zgromadzone małżeństwa z: Włocławka, Lipna, Piotrkowa Kujawskiego, Aleksandrowa Kujawskiego, wysłuchali świadectw: kleryka Wojciecha z V roku WSD we Włocławku, Mai l. 11 z Aleksandrowa Kujawskiego oraz małżeństwa Anny i Marcina.
Kolejnym punktem programu był Namiot Spotkania i konferencja, którą wygłosił ks. Mariusz Danielewski – diecezjalny i rejonowy moderator Ruchu Światło-Życie. Miało również miejsce spotkanie w grupach, gdzie małżeństwa dzieliły się swoimi doświadczeniami bycia w Kręgu oraz zobowiązaniami. Następnie odbyła się Eucharystia, której przewodniczył ks. Mariusz Danielewski. W homilii wskazał, „że to Słowo Pana ma wyznaczać kierunek naszego myślenia podczas Mszy świętej, ale także ono ma nas wyprowadzić do świata”. Zaznaczył, że my jako chrześcijanie mamy przywilej tego, że możemy słuchać Słowa Jezusa. W dalszej części homilii podkreślił, że nawet w śmierci możemy być ewangelizatorami wskazując przykład św. Jana Pawła II.
Punktem zwieńczającym całe spotkanie była Agapa po zakończonej Eucharystii.

Czas dzieciom i młodzieży umilała grupa Anima Show z Włocławka, która prowadziła zabawy i zajęcia integracyjno-sportowe i taneczne. Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii.