top
Aktualności OGŁOSZENIA XX NIEDZIELA ZWYKŁA

OGŁOSZENIA XX NIEDZIELA ZWYKŁA

XX NZ INTENCJE MSZALNE

 

Rzymskokatolicka Parafia Ducha Świętego
ul. Kościelna 8
87-800 Włocławek
tel./fax (0-54) 235 52 17

św. Maksymilian Maria Kolbe:
Życie jest krótkie, cierpienie jest krótkie,
a potem Niebo, Niebo, Niebo
.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XX NIEDZIELA ZWYKŁA

1.     W najbliższym czasie w liturgii wspominamy:

– wtorek – wspomnienie św. Bernarda, opata

– środa – wspomnienie św. Piusa X, Pap.

– czwartek  – Wspomnienie NMP, Królowej  

– sobota – święto św. Bartłomieja Apostoła2.     Zaprawdę godnym i sprawiedliwym, słusznym i zbawiennym jest modlić się za umarłych, tak, jak modlimy się za żywych, bo tak jak żywi mogą jeszcze pomóc sami sobie, tak zmarli mogą liczyć jedynie na pomoc żyjących. Czytamy w Księdze Hioba (Hi 19,21): Zlitujcie się przyjaciele, zlitujcie, gdyż Bóg mnie dotknął swą ręką. A w II Księdze Machabejskiej (2 Mch 12,45): Piękną i zbawienną rzeczą jest modlić się za zmarłych, by byli od grzechów uwolnieni.

Św. Augustyn podaje trzy formy pomocy: msza święta, modlitwa i jałmużna. Św. Grzegorz dodaje jeszcze post. Wypraszajmy zatem dla naszych najbliższych Chwałę Nieba.

 3.     Zachęcamy do sięgania po prasę katolicką, bogatą w rozmaite treści, w najnowszym Przewodniku Katolickim polecamy artykuł: Czy diabeł boi się święconej wody?

 4.     Pozdrawiamy Wszystkich odwiedzających nas Gości, Parafian. Pamiętamy również w modlitwie o tych, którzy obchodzą swoje imieniny i inne osobiste święta. Niech Dobry Pan nas ciągle prowadzi.                                                                                         SZCZĘŚĆ BOŻE!