top
Aktualności OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 8 III 2020 roku – II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 8 III 2020 roku – II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 8 III 2020 roku II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. W II niedzielę Wielkiego Postu w Kościele w Polsce przeżywamy już od wielu lat Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z MisjonarzamiNiedziela Ad Gentes. W tym roku obchodzimy go pod hasłem „Eucharystia i misje”. Jednoczymy się w modlitwie z 1903 misjonarkami i misjonarzami z Polski, głoszącymi orędzie ewangeliczne w 98 krajach misyjnych. Wychodząc ze świątyni możemy dziś pomóc materialnie misjonarkom
i misjonarzom przekazując ofiary do puszek.

2. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: w każdy piątek po wieczornej Eucharystii (ok. 17.30) Droga Krzyżowa; w niedzielę – po Mszy Świętej o godzinie 16.00 (ok. 16.45) Gorzkie Żale.

3. Serdecznie witamy Księdza Diakona Łukasza Kołodziejczaka, który rozpoczął
w naszej parafii drugą część swoich praktyk duszpasterskich. Cieszymy się Księdza obecnością i życzymy dużo pozytywnych doświadczeń pośród nas!

3. Przygotowujemy się do najważniejszych świąt w naszej wierze – do Zmartwychwstania Pańskiego. Święta te łączą się z wieloma pięknymi tradycjami – między innymi
z błogosławieństwem pokarmów w Wielką Sobotę. Wychodząc z kościoła możemy od dzisiejszej niedzieli nabyć
wykonane ręcznie gipsowe baranki paschalne, odpowiednie do wielkanocnego koszyczka. Dochód ze sprzedaży baranków – za minimum 5 złotych – przeznaczymy na rzecz inicjatyw związanych z ministrantkami i ministrantami naszej parafii. Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Magdalenie Piaseckiej za nieodzowną pracę na rzecz realizacji tej inicjatywy.

4. W najbliższą sobotę – 14 marca – ze wspólnotą Koła Żywego Różańca – wyjeżdżamy
o godzinie 8.00 sprzed kościoła na
Misterium Męki Pańskiej do Czerwińska nad Wisłą. Czerwińskie Misterium przez dziesięciolecia cieszyło się szerokim zainteresowaniem wiernych, którzy w Wielkim Poście przybywali do XII-wiecznej bazyliki, aby poprzez kontakt z tą formą sztuki sakralnej przygotować się do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. W tym roku spektakl, który jest próbą opowiedzenia misterium paschalnego za pomocą gestów
i symboli, pozwoli nam lepiej zrozumieć liturgię Wielkiego Tygodnia.

5. W miesiącu różańcowym (od 5 do 14 października 2020 roku) planujemy 10-dniowy ciekawy wyjazd pielgrzymkowy do Medjugorie. Szczegółowy program pielgrzymki oraz koszt uczestnictwa podamy w przeciągu najbliższych dwóch tygodni.

6. Dziękujemy za złożone dzisiaj na tacę inwestycyjną ofiary. Zostaną one przeznaczone na sprawy gospodarcze naszej parafii.

7. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy. Zachęcamy do sięgania po treści służące naszej duszy.

8. Serdecznie dziękujemy za obecność i wspólną modlitwę. Wszystkim życzymy doświadczenia łaski bożej. Szczególnie pozdrawiamy Jubilatów, Solenizantów tego tygodnia oraz Panie – w dniu ich dzisiejszego święta.

9. W minionym tygodniu odbyły się w naszej parafii pogrzeby: Śp. Łucji Hnatowicz (l. 83)
i
Śp. Genowefy Braun (l. 74). Łączymy się z bliskimi zmarłych, którym ofiarujemy modlitwę: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

Duszpasterze Parafii Ducha Świętego we Włocławku