top
Ogłoszenia Ogłoszenia parafialne 28.03.2021 r.

Ogłoszenia parafialne 28.03.2021 r.

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 28 III 2021 roku – NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ

 1. Dzisiejszą niedzielą – Niedzielą Męki Pańskiej (nazywaną Palmową) – rozpoczynamy Wielki Tydzień. To najważniejszy tydzień w ciągu całego roku liturgicznego. Niedziela Palmowa akcentuje prawdę o Chrystusie jako Królu. Wjazd na osiołku do Jerozolimy pokazuje nam pokorę Boga i jednocześnie zaprasza nas do praktykowania tej cnoty. Podczas wszystkich Mszy świętych błogosławimy dzisiaj tradycyjne palmy.
 2. Dzisiaj ostatni dzień Wielkopostnych Rekolekcji Parafialnych, które przypadły w trudnym czasie. Dziękujemy wszystkim Uczestnikom oraz Zespołowi na Duchową Nutę za wspólną modlitwę. Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy w stronę Rekolekcjonisty – ks. dr. Piotra Dykowskiego oraz Kapłanów wspomagających nas w sakramencie spowiedzi!
  Przed nami Triduum Paschalne. W naszej parafii liturgia Triduum Paschalnego będzie sprawowana według następującego porządku: Wielki Czwartek i Wielki Piątek – godzina 18.00 (w Wielki Piątek: Nowenna do Bożego Miłosierdzia o godzinie 15.00, adoracja Pana Jezusa w grobie – do godziny 22.00), Wielka Sobota – godzina 20.00. Przychodząc w sobotę na wieczorną liturgię zabierzmy ze sobą świece. Tradycyjne błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny będzie się odbywało w Wielką Sobotę co pół godziny od godziny 9.00 do 15.00 – na zewnątrz kościoła. Ostatnie błogosławieństwo pokarmów – o godzinie 15.00 – rozpocznie się Nowenną do Bożego Miłosierdzia.
 3. Okazja do odbycia przedświątecznej Spowiedzi świętej: od poniedziałku do środy – w dolnym kościele – pół godziny przed wieczorną Mszą świętą.
 4. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego (4.04) o godzinie 6.00 sprawowana będzie Msza Święta Rezurekcyjna (bez procesji). Pozostałe Eucharystie według porządku niedzielnego.
 5. Tradycją lat ubiegłych było, iż w Niedzielę Miłosierdzia – która w tym roku przypada 11 kwietnia – sprawowana była o godzinie 15.00 na naszym cmentarzu Eucharystia za zmarłych. W tym roku ta Msza święta również się odbędzie, ale w kościele (tego dnia nie będzie Mszy św. o godzinie 16.00). Eucharystia o godzinie 15.00 poprzedzona będzie Koronką do Bożego Miłosierdzia, połączoną z wypominkami za zmarłych. Wypominki możemy zamawiać w zakrystii lub kancelarii. Kartki wypominkowe znajdują się na stoliku pod chórem.
 6. Dzisiaj praktyki duszpasterskie w naszej parafii kończy diakon Adrian Nowicki. Bardzo serdecznie dziękujemy Księdzu Diakonowi za jego posługę, obecność i wszelkie dobro, które po sobie pozostawia w naszej wspólnocie. Już teraz zapraszamy wszystkich na MSZĘ ŚWIĘTĄ PRYMICYJNĄ księdza Adriana Nowickiego, którą będzie sprawował i udzieli nam indywidualnego prymicyjnego błogosławieństwa 20 czerwca o godzinie 12.00. |Pamiętajmy w modlitwie o diakonie Adrianie i o wszystkich powołanych do służby Bogu w Jego Kościele.
 7. Zgodnie z aktualnymi zarządzeniami sanitarnymi w kościele na modlitwie może przebywać 1 osoba na 20 m2. W naszym kościele (biorąc pod uwagę także część chórową) może przebywać jednorazowo na nabożeństwie maksymalnie 55 osób (w maseczkach i z zachowaniem bezpiecznej odległości 1,5 metra). Wierni mogą – z zachowanie norm sanitarnych – przebywać także na zewnątrz świątyni.
 8. Wszystkie nabożeństwa Wielkiego Tygodnia – sprawowane w górnym kościele – transmitowane będą przez Internet. Link do transmisji: https://www.youtube.com/watch?v=eRdccKYGtrs.
 9. Dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia naszej parafii. Także za ofiary złożone dzisiaj na kwiaty do Grobu Pańskiego i na przygotowanie świątecznej dekoracji świątyni.
 10. Wychodząc z kościoła możemy nabyć aktualny numer tygodnika Idziemy oraz wesprzeć Parafialną Akcję Charytatywną, która przeprowadza zbiórkę datków na rzecz potrzebujących wsparcia.
 11. Życzymy wszystkim Parafianom, Sympatykom parafii oraz Jubilatom i Solenizantom dużo łask od Pana Boga! Niech wydarzenia Wielkiego Tygodnia umocnią nas w naszej codzienności! Szczególnie pozdrawiamy Osoby chore i samotne!
 12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy Śp. Józefa Franciszka Bieleń (l. 72) i Śp. Jana Milczarka (l. 95). Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

ks. Sebastian Osiński, proboszcz