top
Aktualności OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 26 XI 2017 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 26 XI 2017 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

  26 XI 2017 roku – XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

  1. W rozpoczynającym się tygodniu przypadają: w czwartek (30 listopada) – Święto Świętego Andrzeja Apostoła, 1 grudnia – I piątek miesiąca (od godziny 9.00 odwiedziny osób chorych z posługą sakramentalną, od godziny 16.00 – w dolnym kościele – spowiedź święta), 2 grudnia – I sobota miesiąca (o godz. 16.15 – w dolnym kościele – spotkanie modlitewne Żywego Różańca). Przyszła niedziela będzie już I niedzielą Adwentu. W sobotę o godzinie 17.00 w Bazylice Katedralnej będą celebrowane – pod przewodnictwem Pasterza Diecezji – nieszpory rozpoczynające Adwent. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  2. Akcja Charytatywna przeprowadza dzisiaj przed świątynią comiesięczną zbiórkę na rzecz najbardziej potrzebujących rodzin i osób samotnych z naszej parafii. Jest to zbiórka z której pieniądze będą dzielone na talony świąteczne. Dziękujemy za wsparcie.
  3. Zostały już dostarczone do naszej parafii przez „Caritas” świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Świece możemy nabywać pod chórem. Są dwa ich rodzaje: małe – w cenie 5 złotych i duże – w cenie 15 złotych. Ten rodzaj wsparcia potrzebujących dzieci od lat cieszy się dużym zaangażowaniem – za co z całego sera dziękujemy. Polecamy także nowy numer tygodnika „Idziemy” i papieskie kalendarze ścienne na rok 2018.
  4. Rozpoczął się konkurs pt. „OZDOBY CHOINKOWE”. Rodziców (opiekunów) wraz z ich dziećmi zapraszamy do udziału w konkursie. Przewidziane są nagrody ufundowane przez firmę „Instal-Projekt”. Regulamin konkursu i pozostałe informacje możemy odnaleźć na stronach internetowych Świetlicy „Oratorium” i parafii oraz w siedzibie Świetlicy „Oratorium” od poniedziałku do piątku w godzinach 14.00-18.00.
  5. W miniony piątek rozpoczął się kurs tańca – lekcje odbywają się w piątki o godzinie 18.00 – w budynku Szkoły Podstawowej nr 19. Zapraszamy wszystkich chętnych. Lista uczestników jest jeszcze otwarta.
  6. W najbliższą niedzielę na Mszę świętą o godzinie 16.00 zapraszamy uczniów klas trzecich gimnazjum i wszystkie pozostałe osoby, które w 2018 roku chciałyby przystąpić w naszej parafii do sakramentu bierzmowania. Po Mszy świętej odbędzie się krótkie spotkanie formacyjne.
  7. Przypominamy, że Pan Organista – Ryszard Augustyniak – po domach naszej parafii roznosi pobłogosławione w kościele opłatki. Niech życzliwe przyjęcie Pana Organisty będzie z naszej strony wyrazem wdzięczności za jego całoroczną pracę dla naszej wspólnoty.
  8. Każdy, kto jest i chce być dobrym gospodarzem domu wie, że to nie łatwe, ale wymagające zadanie. Ja też, jako nowy gospodarz naszego wspólnego parafialnego domu – kościoła i plebanii, przekonuję się o trudzie tego zadania każdego dnia – od 21 października począwszy. Aby dobrze i mądrze służyć trzeba mieć plany. Chcę się z Wami, Kochani, podzielić się najbliższymi planami inwestycyjnymi w parafii. To generalny remont kancelarii – wraz z wejściem, poczekalnią, zapleczem sanitarnym (to służy nam wszystkim) oraz generalny remont mieszkania wikariuszowskiego. W czerwcu – najprawdopodobniej – przyjdzie do naszej parafii drugi wikariusz (zawsze było dwóch). Obecnie mieszkanie po ks. Krzysztofie jest puste i wymaga ono od dawna generalnego remontu. Nie chcę przeprowadzać dodatkowych zbiórek pieniężnych, dlatego wychodzę z propozycją, aby taca z każdej drugiej niedzieli miesiąca była tzw. „tacą inwestycyjną” (na remonty i prowadzone na bieżąco w parafii prace renowacyjne). Jeśli ktoś ma wątpliwości, czy zasadne są moje plany –  zapraszam – oprowadzę i pokażę.
  9. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy zdrowia i światła Ducha Świętego.
  10. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby Śp.: + Zofii Jakubowskiej (l. 91) i + Edwarda Gackowskiego (l. 61). Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…                                                   ks. Sebastian Osiński – Wasz proboszcz