top
Aktualności OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 26 VII 2020 ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 26 VII 2020 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 26 VII 2020 roku 

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W tym tygodniu w liturgii: w środę (29.07) – wspomnienie św. Marty, w piątek (31.07) – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, w sobotę (1.08) – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego.

2. Dzisiaj po każdej Eucharystii błogosławimy pojazdy. Złożone przy tej okazji ofiary zostaną przekazane dla MIVA POLSKA – która zajmuje się pomocą polskim misjonarzom w zakupie niezbędnych środków transportu (w ramach akcji św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy).

3. 1 sierpnia przypada 76. rocznica wybuchy Powstania Warszawskiego.

4. Drugi miesiąc wakacji (tradycyjnie) jest okazją do podjęcia abstynencji. W tym roku hasło miesiąca trzeźwości brzmi:  „Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach”. Wspierajmy modlitwą osoby uzależnione i ich bliskich!

5. Od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-14.00 odbywają się zajęcia wakacyjne dla dzieci i młodzieży w Świetlicy Oratorium. Zapraszamy!

6. W lipcu i sierpniu wieczorne Msze Święte są sprawowane w tygodniu (zasadniczo w dolnym kościele) o godzinie 18.00. Kancelaria parafialna w wakacje czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 18.30-19.30.

7. Wychodząc z kościoła możemy nabyć tygodnik IdziemyParafialna Akcja Charytatywna za tydzień w niedzielę przeprowadzać będzię comiesięczną zbiórkę ofiar na pomoc najbiedniejszym spośród nas. Dziękujemy za wspieranie tej – trwającej już od wielu lat – inicjatywy.

8. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom oraz Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości darów Ducha Świętego!

9. W minionym tygodniu odbył się w naszej parafii pogrzeb Śp. Ryszarda Sławomira Koźmińskiego (l. 85). Łączymy się z bliskimi zmarłego i prosimy dla niego o życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

ks. Sebastian Osiński, proboszcz