top
Aktualności OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 12 I 2020 roku ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 12 I 2020 roku ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 12 I 2020 roku

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

1. Dzisiejszą niedzielą – Świętem Chrztu Pańskiego – kończymy liturgiczny Okres Bożego Narodzenia. Od jutra rozpoczyna się Okres Zwykły. W tym tygodniu: w piątek – 17 stycznia – wspomnienie św. Antoniego, opata oraz Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce; w sobotę rozpocznie się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan (potrwa on do 25 stycznia).
2. Dzisiaj po Mszy Świętej o godzinie 12.00 odbędzie się krótkie spotkanie organizacyjne rodziców (opiekunów prawnych) dzieci przygotowujących się do przyjęcia w naszej parafii I Komunii Świętej.
3. Trwa wizyta duszpasterska – Kolęda. Dziękujemy za życzliwość i przyjmowanie Bożego błogosławieństwa, które wraz z tą wizytą wnosi do domu i rodziny kapłan. Program kolędowy na najbliższy tydzień podajemy w ramach ogłoszeń duszpasterskich, znajdziemy go też na stornie internetowej parafii: www.duch-swiety.pl.
4. Zakończyliśmy już zapisy na Parafialny Bal Charytatywny, który odbędzie się 22 lutego 2020 roku w Restauracji „Podgrodzie” pod Kowalem. Osoby, które zadeklarowały chęć uczestnictwa w balu prosimy o uiszczanie wpłat w kancelarii lub zakrystii. Przypominamy, że w styczniu (z racji trwającej Kolędy) kancelaria parafilana jest w godzinach wieczornych nieczynna.
5. Dziękujemy za złożone dzisiaj na tacę gospodarczą ofiary.
6. Wychodząc z kościoła możey nabyć nowy numer tygodnika Idziemy. Zachęcamy do lektury!
7. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę. Wszystkim naszym drogim Gościom, Parafianom oraz Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask bożych.
8. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: Śp. Stefana Przekwasa (l. 66), Śp. Teresy Graś (l. 90), Włodzimierza Walentego Chrzanowskiego (l. 66) i Śp. Marty Sadakierskiej (l. 91). Łączymy się w modlitwie z bliskimi osób zmarłych, dla których prośmy o chwałę Nieba. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie …

ks. Sebastian Osiński, proboszcz