top
Aktualności OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 1 III 2020 roku – I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 1 III 2020 roku – I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 1 III 2020 roku I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. W tym tygodniu w liturgii – 4 marca (środa) – wspomnienie św. Kazimierza.

2. W minioną środę rozpoczęliśmy 40-dniowy okres Wielkiego Postu. Przypominamy, iż jest to czas o charakterze pokutnym, w którym katolicy nie organizują i nie uczestniczą w hucznych przyjęciach i zabawach.

Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: w każdy piątek po wieczornej Eucharystii (ok. 17.30) Droga Krzyżowa; w niedzielę – po Mszy Świętej o godzinie 16.00 (ok. 16.45) Gorzkie Żale. Przypominamy, iż za udział w Gorzkich Żalach można we wszystkich kościołach uzyskać raz w tygodniu w Okresie Wielkiego Postu odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. Przed nami I czwartek (dzień modlitw o powołania i za powołanych do służby Bogu w Jego Kościele), I piątek (z posługą sakramentalną do osób chorych i starszych udamy się od godziny 9.00, spowiedź I-piątkowa w dolnym kościele od godziny 16.30) i I sobota miesiąca (dzień wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny, spotkanie modlitewne Kół Żywego Różańca o godzinie 16.15 w dolnym kościele).

4. Zgodnie z zeszłotygodniową zapowiedzią od dzisiaj posługę zakrystianki w naszej świątyni pełni Siostra Zofia Foksińska ze Zgromadzenia Sióstr Wspólnej Pracy od Niepokalanej Maryi. Witamy Siostrę Zofię serdecznie i życzymy dużo radości i satysfakcji z pełnienia podjętej posługi!

5. Dzisiaj po Mszy Świętej o godzinie 12.00 odbędzie się obowiązkowe spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania.

6. Składane za tydzień ofiary przeznaczymy na sprawy gospodarczo-remontowe parafii.

7. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy. Zachęcamy do lektury.

8. Serdecznie dziękujemy za obecność i wspólną modlitwę. Wszystkim życzymy głębokiego przeżywania czasu Wielkiego Postu, który niech pomoże nam wszystkim zatrzymać się nad sensem i istotą naszego życia.

Duszpasterze Parafii Ducha Świętego we Włocławku