top
Aktualności OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE 2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 12 IV 2020 roku

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

 1. Chrystus Zmartwychwstał, Alleluja! To najbardziej radosna wiadomość, jaką można otrzymać lub też przekazać innym. Z tego Wydarzenia płynie nadzieja na przezwyciężenie wszelkich życiowych trudności! Słowa życzeń kieruje do nas – tradycyjnie – Pasterz naszej diecezji. My, duszpasterze Parafii Ducha Świętego we Włocławku, przyłączamy się do tych życzeń i zapewniamy o naszej duchowej bliskości z Parafianami oraz pozostałymi Przyjaciółmi michelińskiej wspólnoty.
 2. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie świątyni na tegoroczną Wielkanoc. Dziękuję Pani Dorocie Konopka, Panu Ryszardowi Augustyniakowi, Panu Ryszardowi Fornalewiczowi, Siostrze Zofii Foksińskiej. Dziękuję Księżom: Patrykowi i Jakubowi za wykonane prace przygotowawcze i porządkowe (także przed świątynią) oraz za dbałość – przy pomocy liczebnie ograniczonej w tym roku Liturgicznej Służby Ołtarza – o przebieg liturgii.
  Składam serdeczne podziękowania wszystkim osobom (rodzinom), które w ostatnim czasie – w trudnych dla nas wszystkich okolicznościach – wykazały się troską o gospodarcze funkcjonowanie parafii. Z całego serca dziękuję imiennym i bezimiennym Ofiarodawcom!
 1. W związku ze stanem pandemii i ograniczeniami (do maksymalnie pięciu wiernych w kościele), w Wielkim Tygodniu została zamontowana w naszej świątyni kamera, która pozwala nam w dobrej jakości obrazu i dźwięku transmitować poprzez YouTube Msze Święte i inne nabożeństwa. Zachęcamy do modlitewnej łączności. Na stronie internetowej parafii (www.duch-swiety.pl) została umieszczona – w lewym górnym rogu – zakładka: Transmisja na żywo. Możemy odbierać transmisję także bezpośrednio pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=tXBeInZ5IaM Będziemy transmitowali wszystkie nabożeństwa sprawowane w naszym kościele.
  Wykaz intencji mszalnych na dany tydzień znajduje się na stronie internetowej parafii oraz na tablicy ogłoszeń przed kościołem. Wszystkie zamówione i wyznaczone intencje mszalne są sprawowane w normalnych terminach. Codzienne Msze Święte o godzinie 17.00 sprawowane są w górnej świątyni. Od wtorku będziemy transmitowali o godzinie 20.30 codzienną modlitwę różańcową w intencji ustania pandemii, sił dla służb sanitarnych oraz zdrowia nas wszystkich. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 2. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze Święte będą sprawowane według porządku niedzielnego.
 3. Rozpoczęliśmy okres wielkanocny. Pamiętajmy wszyscy o zachowaniu trzeciego przykazania kościelnego, które brzmi: „Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię Świętą”. Zachęcamy też do odbycia Spowiedzi świętej. Od wtorku do soboty istnieje możliwość przystąpienia do Komunii Świętej oraz skorzystania ze spowiedzi w godzinach 16.00-17.00. Nasza świątynia – kruchta górnego kościoła – jest otwarta w tygodniu w godzinach: 9.00-16.00.
 4. Zgodnie z decyzją biskupa Wiesława Meringa zaplanowane na maj I Komunie Święte zostają przesunięte w czasie. W naszej parafii tegoroczna I Komunia Święta odbędzie się w niedzielę 27 września o godzinie 10.30.
 5. Do soboty włącznie, po wieczornej Mszy Świętej, odmawiamy nowennę przez Świętem Miłosierdzia Bożego, które przypada w przyszłą niedzielę (19 kwietnia). Niestety, w tym roku w to święto nie będzie tradycyjnej Eucharystii o godzinie 15.00 na naszym cmentarzu. Sprawowana natomiast będzie w intencji naszych zmarłych Msza Święta o godzinie 16.00 w kościele. Eucharystia ta zostanie poprzedzona Koronką do Bożego Miłosierdzia – w intencji zmarłych. Zachęcamy do oglądania transmisji i duchowej łączności.
 6. Przypominamy, iż w związku z utrudnieniami kolportażu prasy, tygodnik Idziemy w czasie pandemii dostępny jest tylko w wersji elektronicznej. Można go nabyć pod adresem: https://eprasa.pl/news/idziemy . Zachęcamy do lektury.
 7. Niech Zmartwychwstały Pan błogosławi nam wszystkim!

 ks. Sebastian Osiński, proboszcz