top
Aktualności OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 9.12.2018 ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 9.12.2018 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 9 XII 2018 roku –II NIEDZIELA ADWENTU

 1. Tradycyjnie (w tym roku po raz dziewiętnasty) w II Niedzielę Adwentu obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Dzisiaj w polskich parafiach wierni modlą się w intencji katolików na Wschodzie, a  do puszek zbierane są ofiary materialne. Dziękujemy wszystkim, którzy wychodząc ze świątyni  wesprą ofiarą katolików Wschodu!
 2. Z kalendarza liturgicznego: w czwartek – 13 grudnia – wspomnienie Świętej Łucji; w piątek – 14 grudnia – wspomnienie Świętego Jana od Krzyża (w Karmelu – uroczystość).
 3. W przyszłą niedzielę – III Niedzielę Adwentu, nazywaną Niedzielą Radości – rozpoczniemy parafialne rekolekcje adwentowe, którym przewodniczył będzie ks. Krzysztof Rogala, doktorant Wydziału Prawa Kanonicznego na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz obrońca węzła małżeńskiego w Sądzie Kościelnym Diecezji Włocławskiej. Rekolekcje będą trwały do wtorku 18 grudnia. Szczegółowy program podamy w przyszłą niedzielę.
 4. Zapraszamy serdecznie na Msze Święte roratnie! W tym tygodniu Roraty będą sprawowane: we wtorek, środę i sobotę o godzinie 6.30 w Karmelu oraz we wtorek i piątek o godzinie 17.00 w dolnym kościele (szczególnie na te Msze Święte zapraszamy dzieci i młodzież). Prosimy o przynoszenie ze sobą lampionów!
 5. Dzisiaj o godzinie 13.30 rozpocznie się w dolnym kościele i pomieszczeniach Świetlicy ORATORIUM Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie! Uczestnicy tegoż spotkania wezmą udział w Mszy Świętej o godzinie 16.00. Zapraszamy na tę Eucharystię – szczególnie małżeństwa i rodziny!
 6. W najbliższą środę – 12 grudnia – o godzinie 19.00 w dolnym kościele sprawowana będzie pod przewodnictwem ojca Marka Matyszka, klaretyna comiesięczna Msza Święta o uzdrowienie duszy i ciała. Bardzo serdecznie zapraszamy!
 7. Za tydzień na Mszę Świętą o godzinie 12.00 zapraszamy wszystkie dzieci, które chcą 19 maja 2019 roku przystąpić do I Komunii Świętej w naszej parafii. Po Eucharystii odbędzie się spotkanie organizacyjne z rodzicami i opiekunami.
 8. W przyszłą niedzielę zapraszamy na KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY! Po każdej Eucharystii będziemy mogli zakupić piękne ozdoby świąteczne wykonane podczas zajęć w Świetlicy ORATORIUM!
  Po Mszy Świętej o godzinie 12.00 odbędzie się również rozwiązanie dwóch  konkursów – „Ozdoby Świąteczne” oraz „Wigilia Słowa” – organizowanych przez naszą Świetlicę.
 9. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika „Idziemy” kalendarze ścienne na 2019 rok oraz świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom (małe świece w cenie 5 złotych, duże – w cenie 15 złotych).
 10. Serdecznie dziękujemy za obecność, wspólną modlitwę oraz złożone na tacę inwestycyjną ofiary. Wszystkim naszym drogim Gościom, Parafianom oraz Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy pokoju serca i niezachwianej wiary! Niech optymizm nas nie opuszcza!
 11. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: Śp. Janusza Ciarkowskiego (l. 62), Śp. Andrzeja Stefana Młynarczyka (l. 76) oraz Śp. Tomasza Orzechowskiego (l. 46). Łączymy się w modlitwie z najbliższymi osób zmarłych i prosimy dla nich o chwałę Nieba. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

ks. Sebastian Osiński, proboszcz