top
Aktualności OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 9.08.2020 ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 9.08.2020 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 9 VIII 2020 roku – XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek – 10.08 – święto św. Wawrzyńca; we wtorek – 11.08 – wspomnienie św. Klary; w piątek – 14.08 – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego; w sobotę – 15.08 – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (Msze Świętego według porządku niedzielnego; błogosławieństwo ziół i kwiatów podczas każdej Eucharystii; ofiary złożonego tego dnia na tacę zostaną przeznaczone na potrzeby Bazylki Katedralnej we Włocławku, której patronuje Matka Boża Wniebowzięta – wysłuchajmy Odezwy biskupa Wiesława Meringa w tej sprawie).
  W czwartek – 13.08 – zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie. Po wieczornej Eucharystii rozpocznie się modlitwa różańcowa, zakończona procesją z figurą Matki Bożej Fatimskiej.
 1. Zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu Polski najbliższa niedziela – 16.08 – będzie Dniem Solidarności z Mieszkańcami Bejrutu. Będzie to dzień modlitw oraz możliwości wsparcia materialnego poszkodowanych w skutek tragicznego wybuchu. Apel w tej sprawie wystosował także nasz biskup diecezjalny – Wiesław Mering.
 2. Trwają zajęcia wakacyjne dla dzieci i młodzieży w Świetlicy Oratorium. Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-14.00!
 3. Biuro Pielgrzymkowo-Turystyczne Caritas z Włocławka organizuje w dniach 29.09-05.10.2020 roku pielgrzymkę samolotową do Fatimy i Santiago de Compostela. Koszt uczestnictwa wynosi 3150 złotych + 210 euro. Osoby zainteresowane szczegółami proszę o kontakt w zakrystii lub kancelarii.
 4. Dziękujemy za złożone dziś na tacę gospodarczą ofiary. Mówiąc o sprawach gospodarczych parafii zwracamy się z prośbą o czujność naszych Parafian wobec notorycznego wrzucania śmieci niepochodzących z cmentarza – przez osoby nieuczciwe – do kontenerów cmentarnych. Za miesiąc lipiec otrzymaliśmy fakturę w wysokości 2 tysięcy 200 złotych za wywóz nieczystości. Postaramy się jeszcze bardziej zabezpieczyć kontenery. Osoby dopuszczające się takich czynów prosimy o zweryfikowanie swego nieuczciwego postępowania.
 5. Wychodząc ze świątyni możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy. Zachęcamy do lektury.
 6. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom oraz Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy dużo łask od Pana Boga i życzliwości ze strony napotkanych osób!
 7. W minionym tygodniu odbyły się w naszej parafii pogrzeby: Śp. Piotra Bagińskiego (l. 56) i Śp. Leszka Stanisława Olszewskiego (l. 62). Łączymy się w modlitwie z bliskimi zmarłych, dla których prosimy o chwałę Nieba. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
                                                                                                                 ks. Sebastian Osiński, proboszcz