top
Aktualności OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 8.12.2019 ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 8.12.2019 ROKU

           OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 8 XII 2019 roku – II NIEDZIELA ADWENTU
                               UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA N.M.P.
1. W tym tygodniu w liturgii: w piątek (13.12) – wspomnienie św. Łucji, w sobotę (14.12) – wspomnienie św. Jana od Krzyża (w Karmelu – uroczystość).
2. Zapraszamy na Adwentowe Roraty, które są sprawowane od poniedziałku do soboty (jeśli nie ma innych wspomnień czy świąt liturgicznych) o godzinie 6.30 w Karmelu oraz w dolnym kościele we wtorki i piątki o godzinie 17.00. Prosimy o przynoszenie ze sobą lampionów!
3. W najbliższy piątek (13.12) o godzinie 19.00 w dolnym kościele sprawowana będzie – pod przewodnictwem ojca Marka Matyszka – Msza Święta o uzdrowienie duszy i ciała. W sobotę (14.12) – również w dolnym kościele – Eucharystią o godzinie 9.00 rozpocznie się modlitewno-adoracyjne spotkanie, które poprowadzi Wspólnota Najświętszego Sakramentu i Niepokalanej. Zakończenie spotkania Koronką do Bożego Miłosierdzia o godzinie 15.00. Zapraszamy!
4. Dziś na Mszy Świętej o godzinie 12.00 dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej otrzymają pobłogosławione modlitewniki – książeczki do nabożeństwa.
5. Dzisiejsza – II Niedziela Adwentu – z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodza w Kościele w Polsce i na placówkach polonijnych już po raz dwudziesty, jako Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. Wychodząc ze świątyni możemy wesprzeć ofiarą tę akcję.
6. W przyszłą niedzielę rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które będzie prowadził ks. Julian Głowacki – redaktor tygodnika IdziemyŁad Boży. Rekolekcje potrfają do wtorku (17.12) włącznie. Zachęcamy do udziału w rekolekcjach i do odbycia w czasie ich trwania spowiedzi bożonarodzeniowej.
7. Parafialna Akcja Charytatywna – w związku aktualnym z nadmiarem posiadanej odzieży używanej – prosi o jej niedostarczanie i nieskładanie przy wejściu do dolnego kościoła.
8. Po dzisiejszej Sumie (Eucharystii o godzinie 12.00) w Świetlicy Oratorium odbędzie się rodzinne spotkanie mikołajkowe, połączone z różnymi atrakcjami. Spotkanie to będzie jednocześnie inauguracją świeżo wyremontowanej części korytarzowej naszego dolnego kościoła. Został przeprowadzony generalny remont tej części świątyni – całkowiata wymiana oświetlenia, wyrównanie, malowanie i wyłożenie minigranitem ponad 300 metrowej powierzchni ścian, czyszczenie około 200 metrów posadzki. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej możemy wejść do dolnego kościoła i zapoznać się z zakresem przeprowadzonych prac. Na ścianach zostały zawieszone aktualne zdjęcia naszego kościoła oraz czarno-białe przedstawiające nieistniejącą już starą kaplicę. Ponadto ściany dekorują – wykonane haftem krzyżykowym – obrazy, które na przestrzeni otatnich kilkunastu lat zdobiły trzeci ołatrz w Uroczystość Bożego Ciała. Bardzo dzięujemy Państwu Janinie i Andrzejowi Miazek za przekazanie parafii tych pięknych obrazów!
9. Dziękujemy za złożone dzisiaj na tacę gospodarczą ofiary. Aktualnie trwają prace remontowe na poddaszu plebanii oraz w części gospodarczej dolnego kościoła.
10. Zdarzało się w minionych latach, iż zgłaszali się parafianie, którzy – z różnych przyczyn – uswali ze swych ogrodów duże świerki. Jeśli byłyby osoby, które mają takie plany – chętnie przyjmiemy duży świerk, który zostanie na okres Bożego Narodzenia udekorowany i ustawiony w kościele – na balkonie, nad symbolem Ducha Świętego.
11. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy oraz świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom (małe świece w cenie 5 złotych, duże – w cenie 15 złotych). Ponadto możemy też zakupić (w cenie 10 złotych) – piękne, wykonane ręcznie gipsowe Dzieciątko Jezus w złóbeczku z siankiem. Dochód ze sprzedaży figurek jest przeznaczony na fundusz ministrancki.
12. Serdecznie dziękujemy za obecność i wspólną modlitwę. Wszystkim naszym drogim Gościom, Parafianom oraz Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy dużo łask od Boga!
13. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Juliana Adama Stawickiego (l. 84). Łączymy się w modlitwie z bliskimi zmarłego, dla którego prosimy o chwałę Nieba. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie …

ks. Sebastian Osiński, proboszcz