top
Aktualności OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 8.09.2019 ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 8.09.2019 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 8 IX 2019 roku – XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W tym tygodniu w liturgii: w piątek (13.09) – wspomnienie św. Jana Chryzostoma – po Mszy Świętej o godzinie 17.00 odbędzie się NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE – modlitwa różańcowa i procesja (prosimy o przyniesienie ze sobą świec, zapraszamy asystę procesyjną); w sobotę (14.09) – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, po wieczornej Eucharystii udamy się przed Krzyż Misyjny, aby tam odmówić Litanię do Krzyża Świętego.
  Zapraszamy na cotygodniowe nabożeństwa:
  w każdy poniedziałek (ok. 15 minut przed wieczorną Msza Świętą) – Nowenna do Ducha Świętego, który patronuje naszej parafii (specjalne modlitwy o Dary, których tak bardzo w codziennym życiu potrzebujemy: mądrości, rozumu, rady, męstwa, wiedzy, bojaźni Bożej i pobożności);
  w każdą środę (ok. 15 minut przed wieczorną Mszą Świętą) – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy (pod której wezwaniem jest dolna kaplica naszego kościoła).
 1. W najbliższą sobotę (14.09) na pobliskim lotnisku w Kruszynie będzie miało miejsce bardzo ważne wydarzenie w skali naszego kraju: „Polska pod Krzyżem”.
  Programu uroczystości: 9.00 Przyjmowanie pielgrzymów na placu; 10.45 Zawiązanie wspólnoty; 11.00 Różaniec: tajemnice bolesne; 11.30 Konferencja wprowadzająca: „Odrzucenie Krzyża i walka duchowa we współczesnym świecie”, Lech Dokowicz; 13.00 Przerwa na posiłek; 15.00 Msza Święta pod przewodnictwem i z homilią biskupa włocławskiego Wiesława Meringa, poprzedzona uroczystym wniesieniem relikwii Krzyża Świętego; 17.30 Konferencja: ks. Dolindo Ruotolo (wersja audio) oraz Joanna Bątkiewicz-Brożek 18.30 Przerwa; 20.00 Droga Krzyżowa; 22.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu (dla chętnych); 03:00 Zakończenie Adoracji i Msza Święta z niedzieli (Święto Matki Bożej Bolesnej). Organizatorzy zapraszają do współpracy wolontariuszy pragnących włączyć się w pomoc przygotowania i przebiegu spotkania modlitewnego. Zgłoszeń można dokonywać za pomocą formularza dostępnego na stronie http://bit.ly/WolontariatDW.
 1. Wczoraj przedstawiciele naszej parafii (pod kierunkiem ks. Jakuba) udali się do źródeł chrzcielnych Polski i wzięli udział w XVI LEDNICY SENIORA. Bardzo serdecznie wszystkim uczestnikom dziękujemy za ich świadectwo oraz pamięć modlitewną o naszej parafii. Pozdrawiają nas także członkowie Koła Żywego Różańca (około 50-osobowa grupa), którzy od wczoraj są na pielgrzymce autokarowej na Górę Świętej Anny!
 2. Zakończyła się akcja wakacyjna w Świetlicy Oratorium. Na przestrzeni ośmiu tygodni w zajęciach brała udział 50-osobowa grupa dzieci i młodzieży. Dziękujemy wszystkim Darczyńcom – Firmom i Osobom prywatnym za wspieranie działalności naszej Świetlicy. Przypominamy, że w roku szkolnym Świetlica Oratorium czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 14.00-18.00. Zajęcia są nieodpłatne. Zapraszamy!
 3. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy, wraz z diecezjalnym dodatkiem Ład Boży. Do nabycia są także kalendarze ścienne na 2020 rok (w cenie 5 i 6 złotych) oraz duże kalendarze książkowe – w których znajdziemy m.in. fachowe porady, wywiady, przepisy kulinarne, kalendarz księżycowy, informacje o zdrowym stylu życia, o Kościele i wierze (cena kalendarza wynosi 27 złotych).
 4. Dziękujemy za złożone w dniu dzisiejszym na tacę gospodarczą ofiary. W najbliższym czasie planujemy dokończenie prac przy elewacji słupków bramy cmentarnej, odświeżenie korytarzy w dolnym kościele oraz dalszy ciąg prac remontowych domu plebanijnego.
 5. Dziękujemy za wspólną modlitwę i życzymy wszystkim Parafianom oraz Gościom dobrego tygodnia! Pozdrawiamy Solenizantów i Jubilatów! Uczniom i Nauczycielom życzymy dobrego roku szkolnego 2019/2020, a Studentom – bezpiecznych i radosnych pozostałych dni wakacji!
 6. W minionym tygodniu poprzez liturgię pogrzebową pożegnaliśmy: Śp. Andrzeja Gołębiewskiego (l. 67) i Śp. Czesława Wacława Bagińskiego (l. 81). Łączymy się w modlitwie z bliskimi zmarłych, dla których prosimy o życie wieczne: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie …

ks. Sebastian Osiński, proboszcz