top
Aktualności OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 8.04.2018 r. – NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 8.04.2018 r. – NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 8 IV 2018 roku

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

  1. Dzisiaj o godzinie 15.00 na naszym cmentarzu sprawowali będziemy Eucharystię za zmarłych. Msza zostanie poprzedzona koronką do Bożego Miłosierdzia, połączoną z wypominkami – które możemy jeszcze zamawiać w zakrystii lub kancelarii. Przypominamy, że nie ma dzisiaj Mszy Świętej o godzinie 16.00.
  2. Jutro będziemy obchodzili uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Zwykle uroczystość tę obchodzimy 25 marca. W tym roku, ze względu na przypadającą 25 marca Niedzielę Palmową, Zwiastowanie Pańskie świętujemy dopiero 9 kwietnia. Uroczystość ta przypomina nam o wielkim zdarzeniu, od którego rozpoczęła się nowa era w dziejach ludzkości. Archanioł Gabriel przyszedł do Maryi, niewiasty z Nazaretu, by zwiastować Jej, że to na Niej spełnią się obietnice proroków, a Jej Syn, którego pocznie w cudowny i dziewiczy sposób za sprawą Ducha Świętego, będzie Synem samego Boga.
  3. Od 9 kwietnia w naszej diecezji rozpocznie się nawiedzenie figury Świętego Michała Archanioła z cudownej groty objawień na górze Gargano we Włoszech. Ta peregrynacja rozpocznie się w naszym mieście. Jutro o godzinie 17.00 na Placu Wolności – nabożeństwo oczekiwania, po którym nastąpi procesja do Katedry. Tam o godzinie 18.00 Eucharystia pod przewodnictwem Pasterza diecezji. W naszym dekanacie figura będzie gościła od 10 do 11 kwietnia w Parafii Najświętszego Serca Jezusowego. Księża Orioniści, jak i wszyscy duszpasterze naszego dekanatu, zapraszają we wtorek na godzinę 18.00 do kościoła przy ul. Ostrowskiej 8. Szczegółowy program uroczystości znajdziemy na tablicy ogłoszeń przed kościołem.
  4. W najbliższy piątek – 13 kwietnia – o godzinie 19.00 w dolnym kościele sprawowana będzie kolejna Msza Święta o uzdrowienie duszy i ciała, pod przewodnictwem ojca Marka Matyszka, klaretyna. Zapraszamy do wspólnej modlitwy!
  5. W przyszłą niedzielę zapraszamy wszystkich kandydatów do przyjęcia w tym roku bierzmowania na Mszę Świętą o godzinie 16.00. Po Eucharystii spotkanie informacyjno-formacyjne.
  6. W dniu wczorajszym nasz parafialny zespół Na Duchową Nutę wziął udział, w organizowanych w Łodzi przez ewangelizacyjną grupę Mocni w Duchu, warsztatach muzycznych. Dziękujemy bardzo opiekunom za włożony trud i poświęcony czas. Ten wyjazd był możliwy dzięki części środków pozyskanych z ostatniego karnawałowego balu charytatywnego.
  7. Trwają prace remontowe wewnątrz budynku plebanijnego. Rozpoczął się czwarty miesiąc tychże prac. Już niedługo będziemy mogli zapoznać się z zakończonym kolejnym etapem remontu. Dziękujemy za wszelką życzliwość. W tym miesiącu taca inwestycyjna – wyjątkowo – będzie nie w drugą, ale w trzecią dzielę miesiąca – czyli za tydzień.
  8. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć świąteczny numer tygodnika „Idziemy”.
  9. Bardzo serdecznie pozdrawiamy wszystkich: naszych Parafian i Gości! Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia polecamy Bogu bogatemu w miłosierdzie.
  10. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: Śp. Jana Kamińskiego (l. 71) oraz Śp. Marianny Szymańskiej (l. 94). We wtorek o godzinie 13.00 odbędzie się pogrzeb Śp. Ireny Siedleckiej. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…                                                                         ks. Sebastian Osiński, proboszcz