top
Aktualności OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 7 stycznia 2017 roku

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 7 stycznia 2017 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 7 I 2018 roku – ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

  1. Dzisiejszym Świętem Chrztu Pańskiego kończy się liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Zgodnie z tradycją polską – do 2 lutego, czyli do Święta Ofiarowania Pańskiego – będziemy jednak jeszcze śpiewali kolędy oraz pozostanie w świątyni żłóbek i dekoracje świąteczne. Dzisiaj na Eucharystii o godzinie 12.00 będziemy gościli dzieci z naszego przedszkola, które przygotowały dla nas jasełka.
  2. W najbliższą sobotę – 13 stycznia – o godzinie 19.00 w dolnym kościele sprawowana będzie kolejna Msza Święta z modlitwami wstawienniczymi o uzdrowienie duszy i ciała. Modlitwom przewodniczył będzie o. Marek Matyszek ze zgromadzenia ojców klaretynów. W tym miesiącu będzie to również spotkanie z cyklu Dobry wieczór dla Włocławka – Msza Święta za nasze miasto i jego ewangelizację. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  3. Trwają zapisy na Parafialny Bal Charytatywny 2018, który w tym roku odbędzie się 3 lutego w restauracji „Podgrodzie”. Ta inicjatywa cieszy się dużym zainteresowaniem. Osoby chcące wziąć udział we wspólnej zabawie mogą się jeszcze zapisywać u duszpasterzy.
  4. Trwa wizyta duszpasterska – zwana tradycyjnie „Kolędą”. Program wizyty duszpasterskiej podajemy w ramach ogłoszeń duszpasterskich. Znajduje się on również na stronie internetowej naszej parafii (www.duch-swiety.pl). Dziękujemy za otwartość i życzliwość.
  5. W minionym tygodniu rozpoczęły się prace związane z przebudową i generalnym odnowieniem kancelarii parafialnej, jej poczekalni i zaplecza sanitarnego. Przypominamy, że kancelaria jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-9.00 i 18.00-19.00. Tymczasowa kancelaria mieści się w odnowionej salce parafialnej w piwnicy plebanii – wejście głównymi drzwiami. Przyszła niedziela będzie drugą niedzielą miesiąca – składane na tacę ofiary przeznaczamy na prowadzone inwestycje. Z góry dziękujemy za życzliwość i zrozumienie – za każdy rodzaj pomocy.
  6. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia, naszym Parafianom i Gościom życzymy dużo pomyślności i pogody ducha. Niech błogosławieństwo dobrego Boga zawsze nas prowadzi!
  7. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb + p. Doroty Wasilewskiej (l. 50). Jutro o godzinie 12.30 odbędzie się pogrzeb + p. Ryszarda Kowalewskiego (l. 69). Wieczny odpoczynek racz im dać Panie

 Sebastian Osiński, proboszcz