top
Aktualności OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 7.06.2020 ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 7.06.2020 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 7 VI 2020 roku

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

1. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek – 8.06 – wspomnienie świętej Jadwigi Królowej, w środę – 10.06 – wspomnienie błogosławionego Bogumiła, w czwartek – 11.06 – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, w sobotę – 13.06 – wspomnienie świętego Antoniego z Padwy oraz Dzień Fatimski – o godzinie 16.30 modlitwa różańcowa, o 17.00 – Eucharystia, po niej nabożeństwo czerwcowe i procesja na terenie przykościelnym (z Najświętszym Sakramentem i figurą Matki Bożej Fatimskiej).
2. W czwartek – w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – będą sprawowane Msze Święte według następującego porządku: o godzinie 7.30 – w Karmelu, w kościele – o godzinach: 9.00, 10.30 i 12.00. W związku z aktualnymi ograniczeniami nie odbędzie się w tym roku procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Na zakończenie Mszy Świętej o godzinie 12.00 (na której do Komunii Świętej Rocznicowej przystąpi grupa dzieci z klas czwartych) odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo eucharystyczne. Zapraszamy do wspólnego dziękczynienia za dar Eucharystii!
3. Przez cały miesiąc – po wieczornych Eucharystiach – odbywają się nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy również do wspólnej modlitwy różańcowej, która odbywa się każdego dnia pół godziny przed wieczorną Eucharystią (od poniedziałku do soboty – o godzinie 16.30, w niedzielę – o godzinie 15.30). Różaniec odmawiamy w intencji zdrowia i bezpieczeństwa nas wszystkich oraz odnowienia życia religijnego.
4. Nasz Parafialno-Osiedlowy Klub Seniora uczestniczy w realizowanym przez Fundację Caietanus, finansowanym przez Gminę Miasta Włocławek, projekcie dla seniorów pt. Bądź aktywny. Pierwsze zajęcia rekreacyjno-sportowe w plenerze odbędą się we wtorek (9.06) o godzinie 15.00. Zbiórka przy kościele. Uczestnicy mogą zabrać ze sobą kijki. Zajęcia – do udziału w których serdecznie zapraszamy – będą się odbywały zgodnie z aktualnymi wytycznymi sanitarnymi.
5. Dzisiaj po Mszy Świętej o godzinie 12.00 odbędzie się w kościele spotkanie rodziców dzieci mających przystąpić w tym roku w naszej parafii do I Komunii Świętej. W poniedziałek – o godzinie 15.30 – spotkanie dzieci mających przystąpić w czwartek do Komunii Świętej Rocznicowej. Zapraszamy.
6. Wychodząc ze świątyni – na stoliku pod chórem – możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy.
7. Dziękujemy za wspólnotę modlitwy. Pozdrawiamy wszystkich naszych Parafian, Gości, Jubilatów i Solenizantów. Życzymy wszystkim obfitości Bożych darów i zachęcamy do odnowienia życia religijnego!
8. W minionym tygodniu w naszej parafii odbył się pogrzeb Śp. Jadwigi Harańczuk (l. 79). Łączymy się w modlitwie z bliskimi zmarłej i prosimy dla niej o życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

ks. Sebastian Osiński, proboszcz