top
Aktualności OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 7.04.2019 ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 7.04.2019 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 7 IV 2019 roku

 V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Od dzisiejszej niedzieli – zgodnie z tradycją – zostały zasłonięte w świątyniach krzyże, które takimi pozostaną do zakończenia liturgii w Wielki Piątek.
 2. Podkreślając wartość wielkopostnej jałmużny – gościmy w dniu dzisiejszym w naszej parafii siostrę Dolores ze Zgromadzenia Sióstr Albertynek. Siostra dzieli się z nami doświadczeniem życiowym ze swej pracy z biednymi i potrzebującymi. W naszym mieście siostra Dolores – w ramach działań diecezjalnej Caritas – pracuje z dziećmi i młodzieżą, którzy potrzebują wielorakiego wsparcia. Bardzo serdecznie witamy Siostrę i dziękujemy za świadectwo życia!
 3. Ksiądz Biskup Ordynariusz Wiesław Alojzy Mering wyraża swoją wdzięczność wszystkim Diecezjanom za znaki chrześcijańskiej solidarności, współczucia, a zwłaszcza modlitwy w czasie Jego choroby.
 4. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami oraz podaną do publicznej wiadomości możliwością zgłaszania kandydatów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej informujemy, iż z dniem 1 kwietnia 2019 roku – po zatwierdzeniu przez Kurię Diecezjalną Włocławską – została powołana do istnienia:
  Rada Duszpasterska Parafii Ducha Świętego we Włocławku, w składzie: ks. Sebastian Osiński, proboszcz – przewodniczący, ks. Patryk Sękowski – wikariusz, ks. Jakub Nowakowski – wikariusz, o. Bonifacy Jankowiak – przedstawiciel zgromadzeń zakonnych, p. Andżelika Uzarczyk – przedstawicielka katechetów, p. Ewa Karczewska – dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej Świetlica ORATORIUM, p. Aleksandra Kowalewska – członkini Parafialnej Akcji Charytatywnej, p. Halina Lewandowska – zelatorka Koła Żywego Różańca, pp. Agnieszka i Marcin Orłowscy oraz pp. Ewa i Rafał Ratajczyk – przedstawiciele Kręgów Rodzin, p. Magdalena Piasecka, p. Tomasz Wesołowski, p. Daniel Tomaszewski – przedstawiciel jedynej wioski (Potok) znajdującej się na terytorium parafii, p. Mirosława Wojciechowska – odpowiedzialna za nowopowstały Parafialno-Osiedlowy Klub Seniora.
  Rada ds. Ekonomicznych (Gospodarczych) Parafii Ducha Świętego we Włocławku, w składzie: ks. Sebastian Osiński, proboszcz – przewodniczący, p. Janusz Dębczyński, p. Tomasz Jakubowski, p. Maria Krasucka, p. Przemysław Milewski, p. Jerzy Nadolski, p. Jacek Olszewski, p. Roman Stanisławski, p. Marian Szatkowski, p. Antoni Wiśniewski.
  Bardzo serdecznie gratulujemy wszystkim powołanym w skał powyższych gremiów członkom. Jednocześnie dziękujemy wielu osobom za wykazanie chęci pracy na rzecz naszej parafii. Zgodnie z przepisami prawa kanonicznego Parafialna Rada Duszpasterska nie może liczyć więcej niż 20 osób, ponadto statuty Drugiego Synodu Diecezji Włocławskiej ściśle określają, kto z urzędu wchodzi w skład Rady, dlatego też niemożliwym było, aby powołać wszystkie osoby spośród posiadających wszelkie przymioty niezbędne do pracy na rzecz parafii w ramach Rady. Pierwsze – uroczyste – spotkanie Rady Duszpasterskiej oraz Rady ds. Ekonomicznych będzie miało miejsce 5 maja 2019 roku podczas wizyty Ks. Biskupa Wiesława Meringa w naszej parafii.
 1. Przed nami ostatnie w tym roku nabożeństwa wielkopostne: w najbliższy piątek – 12 kwietnia – po wieczornej Eucharystii (ok. 17.30) Droga Krzyżowa ulicami naszej dzielnicy; dzisiaj i w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 16.00 (ok. 16.50) Gorzkie Żale. Zapraszamy do wspólnego rozważania Męki naszego Zbawiciela!
 2. W najbliższą sobotę – 13 kwietnia – w Parafii Świętego Maksymiliana we Włocławku odbędą się diecezjalne obchody XXXV Światowych Dni Młodzieży. Program spotkania:
  09:30 – rejestracja przybyłych grup młodzieży;
  10:00 – spotkanie formacyjno-modlitewne młodzieży: zawiązanie wspólnoty, pieśni, modlitwa, relacja ze Światowych Dnie Młodzieży w Panamie, świadectwa;
  12:00 – Eucharystia pod przewodnictwem Pasterza Diecezji.
 1. Za tydzień – 14 kwietnia – Niedziela Palmowa, która rozpoczyna Wielki Tydzień. Przynieśmy ze sobą na Mszę świętą palmy, które zostaną pobłogosławione. Eucharystię o godzinie 12:00 rozpoczniemy przed świątynią, następnie po wysłuchaniu Ewangelii oraz błogosławieństwie palm procesyjnie wejdziemy do kościoła.
  Zachęcamy do rodzinnego przygotowania palm – w niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 12.00 odbędzie się rozwiązanie konkursu na najwyższą i najpiękniejszą palmę!
 1. Przy wyjściu z kościoła możemy jeszcze nabyć wykonane ręcznie wielkanocne świeczniki. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na dofinansowanie wycieczki dla dzieci i młodzieży, które angażują się w życie parafialne. Cena jednego świecznika wynosi od 10 złotych.
 2. Świetlica ORATORIUM serdecznie zaprasza dzieci i młodzież na zajęcia z mydlarstwa, które odbędą się w najbliższą środę – 10 kwietnia – o godzinie 16.00. Wychowawcy oraz wychowankowie Świetlicy dziękują jednocześnie za przekazywanie 1% z podatku na rzecz palcówki.
  Dziękujemy serdecznie wspólnocie Świetlicy ORATORIUM za przygotowanie inscenizacji Drogi Krzyżowej, która została zaprezentowana dzieciom i młodzieży podczas rekolekcji!
 3. Za tydzień druga niedziela miesiąca – składane na tacę gospodarczą ofiary przeznaczamy na prowadzone i planowane inwestycje i remonty parafialnej własności.
 4. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika „Idziemy” wraz z diecezjalnym dodatkiem „Ład Boży”. Zachęcamy do lektury katolickich treści!
 5. Serdecznie wszystkich pozdrawiamy – szczególnie Gości, Jubilatów i Solenizantów tego tygodnia.
  Jutro – 8 kwietnia – swoje imieniny świętował będzie Ks. Kan. Dionizy Lewandowski. Uroczysta Msza Święta w intencji Solenizanta sprawowana będzie się dzisiaj o godzinie 12.00.
  Niech Bóg umacnia nas wszystkich swoim błogosławieństwem!

  ks. Sebastian Osiński, proboszcz