top
Ogłoszenia OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 7.03.2021 ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 7.03.2021 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 7 III 2021 roku – III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: w każdy piątek po wieczornej Eucharystii (ok. 17.30) Droga Krzyżowa; w niedzielę – po Mszy Świętej o godzinie 16.00 (ok. 16.45) Gorzkie Żale.
 2. W przyszłą niedzielę na Mszę świętą o godzinie 16.00 zapraszamy kandydatów do sakramentu bierzmowania. Po Gorzkich Żalach odbędzie się spotkanie. Obecność obowiązkowa.
 3. Przypominamy, iż Świetlica ORATORIUM wznowiła swoją działalność – zgodnie z aktualnym rozporządzeniami i wytycznymi sanitarnymi. Cieszymy się, iż powróciły do niej dzieci. Świetlica czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 14.00 – 18.00. Zapraszamy dzieci i młodzież na zajęcia tematyczne, warsztaty oraz pomoc w odrabianiu lekcji!
 4. Dzisiaj po wszystkich Mszach świętych przeprowadzana jest przed kościołem zbiórka środków finansowych na rzecz ciężko chorego naszego wieloletniego i oddanego parafii ministranta Wojtka. Zbiórkę prowadzi Fundacja Caietanus i Parafialno-Osiedlowy Klub Seniora.
  Fundacja Caietanus wspiera nasz Parafialno-Osiedlowy Klub Seniora realizując na jego rzecz projekty oraz angażuje się w wiele innych  przedsięwzięć na rzecz  dzieci, młodzieży, dorosłych i innych  osób potrzebujących. Fundacja rozpoczęła realizację kolejnej edycji projektu pt. Klub Kajetan”,  który obejmuje specjalistycznym wsparciem osoby dorosłe z niepełnosprawnościami i ich rodziny. Projekt jest finansowany ze środków Gminy Miasta Włocławek, będzie realizowany w tworzonej przez Fundację Caietanus świetlicy terapeutycznej przy ul. Zachodniej 100.  Fundacja  zaprasza osoby zainteresowane udziałem w zajęciach w Klubie Kajetan oraz w organizacji świetlicy do kontaktu. Więcej informacji o Klubie znajdziemy na wyłożonych przy wyjściu z kościoła ulotkach, na stronie www lub na profilu Facebook Fundacji Caietanus. 
 5. Niedzielne Msze święte, liturgie pogrzebowe, nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali – sprawowane w naszym kościele – transmitowane są przez Internet. Link do transmisji: https://www.youtube.com/watch?v=1rfJrc4c2lQ
 6. Za tydzień przypada druga niedziela miesiąca. Ofiary zebrane na tacę zostaną przeznaczone na fundusz remontowo-inwestycyjny naszej parafii. Bóg zapłać za każdą ofiarę. Dziękujemy także Osobom, które w ostatnim czasie dokonały wpłat ofiar na konto bankowe parafii.
 7. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy. Zachęcamy do lektury.
 8. Serdecznie dziękujemy za obecność i wspólną modlitwę. Życzymy wszystkim Parafianom oraz Gościom wielu łask od Pana Boga. Szczególne wyrazy życzliwości i szacunku kierujemy w stronę Pań, które jutro będą obchodziły swoje Święto. Z tej racji przygotowaliśmy dzisiaj dla Pań drobny słodki prezent.
 9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy Śp. Wiesława Zasadę (l. 72). Łączymy się w modlitwie z bliskimi zmarłego, dla którego prosimy o chwałę Nieba. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…
                                                                                                                        ks. Sebastian Osiński, proboszcz