top
Aktualności OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 6.01.2019 ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 6.01.2019 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 6 I 2019 roku

UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO

  1. Wydział Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej Włocławskiej serdecznie zaprasza na Orszak Trzech Króli. Rozpoczęcie dzisiaj na Placu Wolności o godz. 11.00. Następnie przejście z radosnym śpiewem kolęd i pastorałek ulicami: Plac Wolności, 3 Maja, Cyganka, Plac Kopernika i Plac Katedralny. Msza Święta pod przewodnictwem Ks. Biskupa Wiesława Meringa o godz. 12.00, będzie jednocześnie dziękczynieniem za wpisanie Bazyliki Katedralnej na listę Pomników Historii. Po zakończeniu Eucharystii ciepły poczęstunek.
  2. Za tydzień będziemy obchodzili Święto Chrztu Pańskiego.
  3. W najbliższą sobotę – 12 styczniao godzinie 17.00 w dolnym kościele pod przewodnictwem o. Marka Matyszka – klaretyna będzie sprawowana kolejna Msza Święta o uzdrowienie duszy i ciała. W tym miesiącu Eucharystia ta będzie połączona z modlitwą o owocną ewangelizację i rozwój duchowy mieszkańców naszego miasta. Zapraszamy!
  4. Sprawozdanie z pracy Zespołu Parafialnej Akcji Charytatywnej w roku 2018. W ciągu roku – z comiesięcznych zbiórek pieniężnych – wspomagano 25 rodzin, z tego 12 to bezrobotni zarejestrowani w Urzędzie Pracy i 13 to emeryci, renciści, osoby niepełnosprawne. Organizowanie pomocy polegało na: wydawaniu bonów na artykuły spożywcze, zakupie lekarstw na recepty, wspieraniu dzieci (między innymi poprzez zakup paczek świątecznych) oraz na rozdawaniu odzieży. Parafialna Akcja Charytatywna w roku 2018 pracowała w składzie: Aleksandra Kowalewska, Irena Więtczak, Irena Kremska, Franciszka Szczerbiak oraz Mirosława Wojciechowska. Bardzo serdecznie dziękujemy całemu Zespołowi za trud i poświęcenie. Dziękujemy naszym Parafianom oraz Gościom za składane do puszek na przestrzeni roku ofiary. Wyrazy wdzięczności kierujemy także do personelu sklepu realizującego bony żywnościowe.
  5. Za tydzień przypada druga niedziela miesiąca – składane na tacę ofiary przeznaczymy na sprawy gospodarcze (inwestycyjne) naszej parafii.
  6. Trwa wizyta duszpasterska – Kolęda. Dziękujemy za życzliwość i przyjmowanie Bożego błogosławieństwa, które wraz z tą wizytą wnosi do domu i rodziny kapłan. Przypominamy, iż w naszym kościele znajdują się dwa naczynia z pobłogosławioną wodą, którą możemy zabierać do domu. Program kolędowy na najbliższy tydzień podajemy w ramach ogłoszeń duszpasterskich, znajdziemy go też na stornie internetowej parafii: duch-swiety.pl.
  7. Trwają zapisy na Parafialny Bal Charytatywny, który odbędzie się 16 lutego 2019 roku w Restauracji „Podgrodzie” pod Kowalem. Koszt uczestnictwa w balu wynosi 300 złotych od pary. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  8. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika „Idziemy”.
  9. Serdecznie dziękujemy za obecność i wspólną modlitwę. Wszystkim – szczególnie Jubilatom i Solenizantom – życzymy obfitości łask od Boga!
  10. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby Śp. Czesława Kazimierza Lewandowskiego (l. 75) oraz Śp. Marka Piotra Kozłowskiego (l. 60). Łączymy się w modlitwie z bliskimi zmarłych i prosimy dla nich o chwałę Nieba. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…