top
Aktualności OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 5.01.2010 ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 5.01.2010 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 5 I 2020 roku – II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

1. Jutro – 6.01 – będziemy obchodzili Uroczystość Objawienia Pańskiego, która jest jednocześnie Dniem Modlitw w intencji misji (niedzielny porządek Mszy Świętych; będziemy mieli możliwość zabrania ze sobą do domu pobłogosławionej kredy i kadzidła; składane na tacę ofiary przeznaczone zostaną na misje).
2. Wydział Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej Włocławskiej serdecznie zaprasza na jutrzejszy Orszak Trzech Króli. Rozpoczęcie na Placu Wolności o godz. 11.00. Następnie przejście do Katedry, gdzie o godzinie 12.00 Msza Święta pod przewodnictwem Ks. Biskupa Wiesława Meringa. Po zakończeniu Eucharystii organizatorzy zapraszają na ciepły poczęstunek na placu przykatedralnym.
3. Jutro – po Mszy Świętej o godzinie 16.00 – w restauracji „Koralowa” odbędzie spotkanie świąteczno-noworoczne Chóru Parafialnego, Koła Żywego Różańca i Parafialno-Osiedlowego Klubu Seniora.
4. Trwa wizyta duszpasterskaKolęda. Dziękujemy za życzliwość i przyjmowanie Bożego błogosławieństwa, które wraz z tą wizytą wnosi do domu i rodziny kapłan. Przypominamy, iż w naszym kościele znajduje się naczynie z pobłogosławioną wodą, którą możemy zabierać do domu. Program kolędowy na najbliższy tydzień podajemy w ramach ogłoszeń duszpasterskich, znajdziemy go też na stornie internetowej parafii: www.duch-swiety.pl.
5. Trwają zapisy osób chętnych do wzięcia udziału w Parafialnym Balu Charytatywnym, który odbędzie się 22 lutego 2020 roku w Restauracji „Podgrodzie” pod Kowalem. Koszt uczestnictwa w balu wynosi 300 złotych od pary. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
6. Za tydzień po Mszy Świętej o godzinie 12.00 odbędzie się krótkie spotkanie organizacyjne rodziców (opiekunów prawnych) dzieci przygotowujących się do przyjęcia w naszej parafii I Komunii Świętej. Zapraszamy.
7. Przyszła niedziela będzie drugą niedzielą miesiąca. Składane tego dnia na tacę ofiary przeznaczymy na sprawy gospodarcze naszej parafii.
8. Serdecznie dziękujemy za obecność i wspólną modlitwę. Wszystkim naszym drogim Gościom, Parafianom oraz Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy pogody ducha i zdrowia ciała!
9. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: Śp. Zofii Wójtowicz (l. 74) i Śp. Franciszka Paluszkiewicza (l. 81). We wtorek o godzinie 13.30 odbędzie się Msza Święta pogrzebowa Śp. Stefana Przekwasa (l. 66). Łączymy się w modlitwie z bliskimi osób zmarłych, dla których prośmy o chwałę Nieba. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie …

ks. Sebastian Osiński, proboszcz