top
Aktualności OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 31.12.2017 – ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 31.12.2017 – ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 31 XII 2017 roku

ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

  1. Dzisiaj po Mszy świętej o godzinie 16.00 sprawowane będzie Nabożeństwo dziękczynno-błagalne za kończący się rok 2017 i o pomyślność w rozpoczynającym się roku 2018. Podczas homilii przedstawimy całoroczną statystykę życia sakramentalnego (religijnego) w naszej parafii.
  2. Jutro – 1 stycznia – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, dzień modlitw o pokój w naszej Ojczyźnie i na całym świecie. Niedzielny porządek Mszy świętych. We wtorek wspomnienie liturgiczne Świętych Bazylego i Grzegorza z Nazjanzu. W sobotę – 6 stycznia – Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli), błogosławieństwo kredy i kadzidła. Także niedzielny porządek Mszy Świętych.Od kilku lat 6 stycznia odbywa się w Polsce Orszak Trzech Króli. W naszym mieście rozpocznie się on o godzinie 11.20 na Placu Wolności i wyruszy do Katedry, gdzie o godzinie 12.00 sprawowana będzie Msza Święta pod przewodnictwem Pasterza naszej diecezji. Każdy z uczestników otrzyma bezpłatną koronę i śpiewnik. Po Eucharystii przewidziany jest ciepły posiłek na placu przy Katedrze.
  3. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Odwiedziny osób chorych od godziny 9.00. W I piątek także okazja do spowiedzi – pół godziny przed Mszą Świętą.
  4. Koniec roku to czas podsumowań i statystyk – czyni to również Parafialna Akcja Charytatywna. W tym roku zespół pracował w następującym składzie: p. Aleksandra Kowalewska, p. Irena Więtczak, p. Irena Kremska, p. Franciszka Szczerbiak i p. Mirosława Wojciechowska. W ciągu roku wspomagano 26 rodzin (rodziny z dziećmi, emeryci i renciści oraz osoby bezrobotne). Pomoc polegała na: wydawaniu bonów na artykuły spożywcze, kupowaniu leków i opału, na rozdawaniu dużej ilości odzieży (otrzymanej od parafian) oraz na pośrednictwie pomiędzy osobami potrzebującymi, a zgłaszającymi chęć przekazania mebli i sprzętu AGD. Środki finansowe Akcja Charytatywna pozyskiwała głównie ze zbiórek, które w ciągu roku przeprowadzane są w każdą ostatnią niedzielę przed naszą świątynią. Dziękujemy bardzo serdecznie ofiarodawcom. Szczególną wdzięczność kierujemy do osób tworzących zespół Parafialnej Akcji Charytatywnej – za poświęcony czas, siły i dobre serce!
  5. Zakończyły się prace remontowe w salce parafialnej, w której na czas remontu dotychczasowej kancelarii i jej zaplecza (toalety i poczekalni) będziemy przyjmowali petentów w ramach spraw kancelaryjnych. Na początku roku rozpocznie się również generalny remont mieszkania wikariuszowskiego.
  6. Parafialny Bal Charytatywny 2018, zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, odbędzie się 3 lutego (rozpoczęcie o godzinie 19.00) w restauracji „Podgrodzie”. Osoby zainteresowane udziałem we wspólnej zabawie proszone są o kontakt z duszpasterzami w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
  7. Trwa wizyta duszpasterska – zwana tradycyjnie „Kolędą”. Z Bożym błogosławieństwem do naszych Parafian udaje się w tym roku dwóch kapłanów: ks. proboszcz Sebastian i ks. wikariusz Robert. Program wizyty duszpasterskiej podajemy w ramach ogłoszeń duszpasterskich. Znajduje się on również na stronie internetowej naszej parafii (www.duch-swiety.pl). Niech z naszych wspólnych spotkań płynie jak najwięcej dobra, radości i szczerej życzliwości.
  8. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia, naszym Parafianom i Gościom życzymy dużo pomyślności w rozpoczynającym się roku 2018. Niech błogosławieństwo dobrego Boga zawsze nas prowadzi!

 

 Sebastian Osiński, proboszcz