top
Aktualności OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 31.05.2020 ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 31.05.2020 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 31 V 2020 roku

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

1. Przeżywamy dzisiaj PARAFIALNĄ UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWĄ. O godzinie 12.00 SUMA ODPUSTOWA – pod przewodnictwem ks. kan. dr Mariusza Stasiaka, prezbitera diecezji toruńskiej.
2. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek – 1.06 – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, w środę – 3.06 – wspomnienie Świętych Męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy, w czwartek – 4.06 – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w piątek – 5.06 – wspomnienie Św. Bonifacego.
W tym tygodniu przypadają również: I czwartek miesiąca (dzień modlitw w intencji powołanych do służby Bogu w Jego Kościele), I piątek miesiąca (spowiedź od godziny 16.00; przywracamy comiesięczne odwiedziny osób chorych i starszych w ich domach – od godziny 9.00 – osoby, które w tym miesiącu nie chcą skorzystać z wizyty sakramentalnej, prosimy o kontakt w tej sprawie), I sobota miesiąca (modlitwy w ramach Adopcji Dziecka Poczętego, spotkanie Koła Żywego Różańca – o godzinie 16.30 modlitwa różańcowa, po Mszy Świętej spotkanie w Świetlicy Oratorium). Od jutra – po wieczornych Eucharystiach – będą się odbywały przez cały miesiąc nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Za tydzień w niedzielę – Uroczystość Najświętszej Trójcy.
3. Biskup włocławski Wiesław Mering wydał Dekret odwołujący dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii oraz wystosował Apel o przystąpienie do sakramentu pokuty i pojednania. Treść obydwu dokumentów prezentujemy dzisiaj w ramach ogłoszeń duszpasterskich.
4. Po kilkutygodniowej przerwie swoją działalność wznawiają działające przy naszej parafii: Świetlica ORATORIUM (zapraszamy dzieci i młodzież od poniedziałku do piątku w godzinach 14.00 – 18.00), Grupa AA „Za piecem” (mitingi w poniedziałki o godzinie 18.15), Parafialno-Osiedlowy Klub Seniora (spotkania w środy od godziny 15.00). Zajęcia będą się odbywały zgodnie z aktualnymi wytycznymi sanitarnymi.
5. W najbliższą środę (po nabożeństwie czerwcowym – około godziny 17.45) odbędzie się w kościele spotkanie rodziców dzieci mających przystąpić w tym roku w naszej parafii do Komunii Świętej Rocznicowej. Zapraszamy.
6. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej, która odbywa się każdego dnia pół godziny przed wieczorną Eucharystią (od poniedziałku do soboty – o godzinie 16.30, w niedzielę – o godzinie 15.30). Różaniec odmawiamy w intencji zdrowia i bezpieczeństwa nas wszystkich oraz z prośbą o dobrą pogodę.
7. Dzisiaj – przy wyjściu z kościoła – Parafialna Akcja Charytatywna przeprowadza zbiórkę datków m. in. na rzecz bonów żywnościowych dla potrzebujących wsparcia.
8. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Osobom, które pamiętają o naszej parafii. Dziękujemy Paniom z Koła Żywego Różańca za wykonanie prac porządkowych wokół świątyni oraz Pani Dorocie Konopka za wykonanie dekoracji w prezbiterium.
9. Wychodząc ze świątyni – na stoliku pod chórem – możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy.
10. Dziękujemy za wspólnotę modlitwy. Pozdrawiamy wszystkich naszych Gości, Parafian, Jubilatów i Solenizantów tego tygodnia oraz Dzieci, które jutro mają swoje Święto! Zachęcamy wszystkich do wznowienia praktyk religijnych i uczestnictwa w nabożeństwach w naszym kościele.

ks. Sebastian Osiński, proboszcz