top
Aktualności OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 31.03.2019 ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 31.03.2019 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 31 III 2019 roku
IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Rozpoczynamy dzisiaj Parafialne Rekolekcje Wielkopostne, którym przewodzą Bracia ze Zgromadzenia Misjonarzy Klaretynów z Wrocławia. Bardzo serdecznie witamy Drogich Rekolekcjonistów w naszej wspólnocie!
Rekolekcje potrwają do wtorku (2 kwietnia). Dzisiaj Msze Święte – z naukami ogólnymi – według stałego porządku niedzielnego. Na Eucharystii o godzinie 12.00 nauka rekolekcyjna dla uczniów szkół podstawowych, natomiast po Eucharystii o godzinie 16.00 spotkanie rekolekcyjne z kandydatami do bierzmowania.
W poniedziałek i we wtorek Msze święte z nauką ogólną dla dorosłych o godzinie 9.00 i 18.00. Jutrzejsza Eucharystia o godzinie 9.00 połączona będzie z obrzędem namaszczenia chorych.
Spowiedź święta – przez wszystkie dni rekolekcji – pół godziny przed każdą Eucharystią.
Dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 19 spotkania rekolekcyjne będą odbywały częściowo w szkole i częściowo w kościele parafialnym – zgodnie z programem, który został podany do informacji w szkole.
Szczegółowy program rekolekcji znajdziemy na stornie internetowej parafii (www.duch-swiety.pl), profilu facebook (Parafia Ducha Świętego we Włocławku – Michelin) oraz na tablicach ogłoszeń pod chórem i przed kościołem.
2. W tym tygodniu:
* we wtorek – 2 kwietnia – 14. Rocznica śmierci św. Jana Pawła II;
* 4 kwietnia – I czwartek miesiąca – dzień wdzięczności za sakrament kapłaństwa i Eucharystii oraz modlitwa o powołania i za powołanych do służby Bogu w Kościele;
* 5 kwietnia – I piątek miesiąca – z comiesięczną posługą sakramentalną do osób chorych i starszych udamy się od godziny 9.00; będzie to okazja do obycia przedświątecznej spowiedzi (dla osób, które nie korzystają z I-piątkowej posługi, a chciałyby aby odwiedził je przed świętami kapłan zostanie podany inny termin – bliżej świąt);
* 6 kwietnia – I sobota miesiąca – dzień szczególnych modlitw do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny (na Mszach Świętych o godzinie 6.30 i 17.00 odnowienie przyrzeczeń Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego – osoby, które złożyły przyrzeczenia przynoszą ze sobą świece, o godzinie 16.15 – spotkanie modlitewne Koła Żywego Różańca, po Eucharystii agapa w Świetlicy ORATORIUM).
3. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: w piątek po wieczornej Eucharystii (ok. 17.30) Droga Krzyżowa; w niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 16.00 (ok. 16.50) Gorzkie Żale (dzisiaj Gorzkie Żale wyjątkowo o godzinie 15.30).
4. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć wykonane ręcznie bardzo ładne gipsowe świeczniki w formie kolorowych wielkanocnych jaj. Dochód ze sprzedaży każdego świecznika jest „cegiełką” na dofinansowanie wycieczki dla dzieci i młodzieży, które angażują się w życie parafialne. Cena jednego świecznika wynosi od 10 złotych.
5. Zachęcamy do pogłębiania swej wiedzy religijnej. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika „Idziemy” wraz z diecezjalnym dodatkiem „Ład Boży”.
6. Serdecznie dziękujemy za niedzielną obecność w świątyni i wspólnotę modlitwy. Zapraszamy do uczestnictwa w parafialnych rekolekcjach wielkopostnych. Wszystkich pozdrawiamy – szczególnie Gości, Jubilatów i Solenizantów tego tygodnia.
W poniedziałek – 8 kwietnia – swoje imieniny świętował będzie ks. kan. Dionizy Lewandowski. Uroczysta Msza Święta w intencji Solenizanta sprawowana będzie
w najbliższą niedzielę o godzinie 12.00.
7. W minionym tygodniu w naszej parafii odbyły się pogrzeby: Śp. Jakuba Arkadiusza Małachowskiego (l. 41), Śp. Adeli Adamskiej (l. 91) oraz Śp. ks. kan. Zygmunta Walczaka (l. 83). Łączymy się w modlitwie z bliskimi zmarłych i prosimy dla nich i zmarłych z naszych rodzin o chwałę Nieba. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

ks. Sebastian Osiński, proboszcz