top
Aktualności OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 30.12.2018 ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 30.12.2018 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 30 XII 2018 roku

Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

  1. Jutro ostatni dzień roku 2018. Zapraszamy na Eucharystię dziękczynną, która będzie sprawowana o godzinie 17.00 w górnym kościele. W czasie homilii będziemy mogli zapoznać się ze sprawozdaniem (statystyką) z życia sakramentalnego w naszej parafii na przestrzeni kończącego się roku. Po Mszy Świętej przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odprawimy nabożeństwo przebłagalno-dziękczynne.
  2. Z kalendarza liturgicznego: we wtorek – 1 stycznia – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi (dzień modlitw o pokój w Ojczyźnie i na całym świecie; niedzielny porządek Mszy Świętych); w środę – 2 stycznia – wspomnienie Świętych Bazylego i Grzegorza z Nazjanzu; w niedzielę – 6 stycznia – Uroczystość Objawienia Pańskiego (będziemy mieli możliwość zabrania ze sobą do domu pobłogosławionej kredy i kadzidła).
    W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca (módlmy się szczególnie o powołania i za powołanych do służby Bożej), I piątek miesiąca (odwiedziny osób chorych i starszych od godziny 9.00) oraz I sobota miesiąca (o godzinie 16.15 spotkanie modlitewne Koła Żywego Różańca; po wieczornej Mszy Świętej w Świetlicy ORATORIUM spotkanie opłatkowe Chóru Parafialnego, Koła Żywego Różańca oraz Parafialno-Osiedlowego Klubu Seniora).
  1. Dzisiaj ostania niedziela miesiąca – wychodząc ze świątyni możemy wesprzeć ofiarą Parafialną Akcję Charytatywną, która pomaga biednym i potrzebującym pomocy.
  2. Trwa wizyta duszpasterska – Kolęda. Dziękujemy za życzliwość i przyjmowanie Bożego błogosławieństwa, które wraz z tą wizytą wnosi do domu i rodziny kapłan. Przypominamy, iż w naszym kościele znajdują się dwa naczynia z pobłogosławioną wodą, którą możemy zabierać do domu. Program kolędowy na najbliższy tydzień podajemy w ramach ogłoszeń duszpasterskich, znajdziemy go też na stornie internetowej parafii: www.duch-swiety.pl.
  3. Trwają zapisy na Parafialny Bal Charytatywny, który odbędzie się 16 lutego 2019 roku w Restauracji „Podgrodzie” pod Kowalem. Koszt uczestnictwa w balu wynosi 300 złotych od pary. Charytatywny charakter balu polega na tym, że część z każdej wpłaty przeznaczona zostanie na potrzeby parafialne, ponadto będzie możliwość złożenia dowolnego datku w czasie balu. W tym roku zebrane środki przeznaczymy na zakup nowego sprzętu nagłośnieniowego dla naszego zespołu muzycznego „Na Duchową Nutę”. Zapraszamy do wspólnej zabawy!
  4. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika „Idziemy”.
  5. Serdecznie dziękujemy za obecność i wspólną modlitwę. Wszystkim – szczególnie RODZINOM w dniu ich Święta – życzymy dużo jedności, miłości i pokoju na każdy dzień!
  6. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Marii Błasiak (l. 59). Łączymy się w modlitwie z bliskimi Pani Marii i prosimy dla niej o chwałę Nieba. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

ks. Sebastian Osiński, proboszcz