top
Aktualności OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 30.06.2019 ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 30.06.2019 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 30 VI 2019 roku – XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. W tym tygodniu w liturgii: we wtorek (2.07) – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej, w środę (3.07) – święto świętego Tomasza Apostoła, w sobotę (6.07) – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej.
    Przed nami I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Osoby chore i starsze odwiedzimy w piątek (5.07) od godziny 9.00. Spowiedź I-piątkowa od godziny 17.30. W sobotę (6.07) o godzinie 17.15 w dolnym kościele obędzie się modlitwa różańcowa Koła Żywego Różańca.
  1. Zwracamy uwagę na fakt, iż w lipcu i sierpniu Msze Święte wieczorne sprawowane są w dni powszednie o godzinie 18.00. Kancelaria parafialna w miesiące wakacyjne czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 18.30-19.30.
  2. W dniach 25-27 czerwca – wraz z 50-osobową grupą – wzięliśmy udział w pielgrzymko-wycieczce na Pomorze oraz promem do Szwecji. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za dobrą atmosferę i życzliwość! W tym tygodniu (w czwartek) około 40-osobowa grupa dzieci i młodzieży zaangażowanych w życie parafialne uda się (pod kierunkiem ks. Jakuba) na wycieczkę do Uniejowa (m. in. na termy) oraz do Chełmna nad Nerem, aby zwiedzić miejsce dawnego Obozu Koncentracyjnego Kulmhof. Wyjazd ten możliwy jest dzięki środkom pozyskanym przez dzieci i młodzież przy okazji kolędy oraz ze sprzedaży ręcznie wykonywanych ozdób bożonarodzeniowych i wielkanocnych.
  3. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy.
  4. Zgodnie z prośbą biskupa Wiesława Meringa, wychodząc ze świątyni (pod chórem) możemy złożyć podpis (z podaniem własnego imienia i nazwiska, adresu zamieszania oraz numeru PESEL) pod projektem ustawy stworzonym przez Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Stop pedofilii”.
  5. Serdecznie dziękujemy za wspólnotę modlitwy! Wszystkich serdecznie pozdrawiamy i życzymy spokojnego i bezpiecznego tygodnia. W sposób szczególny pamiętamy o Solenizantach, Jubilatach tego tygodnia i o naszych Gościach!
  6. W dniu jutrzejszym o godzinie 9.30 odbędzie się Msza Święta pogrzebowa Śp. Aleksandry Kowalewskiej (l. 87). Łączymy się z bliskimi zmarłej i prosimy dla niej o chwałę Nieba. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

ks. Sebastian Osiński, proboszcz