top
Aktualności OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 3.11.2019 ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 3.11.2019 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 3 XI 2019 roku – XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek (4.11) – wspomnienie świętego Karola Boromeusza, w sobotę (9.11) – Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca – dzień modlitw o powołania i za powołanych do służby Bogu w Kościele

2. Do 8 listopada po wieczornych Mszach Świętych modlimy się w kościele Koronką do Bożego Miłosierdzia za zmarłych z naszych rodzin i wspólnoty parafialnej. Zapraszamy.
3. Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy nowe całoroczne modlitwy wypominkowe za naszych zmarłych. Jeśli pojawią się ewentualne błędy w imionach lub nazwiskach osób zmarłych – prosimy o ich zgłaszanie w zakrystii, bądź w kancelarii parafialnej.
4. Bardzo serdecznie dziękujemy za wspólne przeżycie Uroczystości Wszystkich Świętych na naszym cmentarzu parafialnym. Dziękujemy szczególnie za zachowanie ducha modlitwy oraz za całoroczną dbałość o mogiły naszych bliskich, jak i za zachowywanie ogólnego porządku naszej parafialnej nekropolii. Dziękujemy firmie ALMIDES z Nowej Wsi za wykonanie nowego ogrodzenia wokół śmietników na cmentarzu.
5. W czwartek – 7 listopada – przypada 80. rocznica aresztowania we Włocławku bł. bp. Michała Kozala, profesorów i alumnów Wyższego Seminarium Duchownego oraz nauczycieli włocławskich szkół. Tego dnia Teologiczne Towarzystwo Naukowe WSD organizuje o godzinie 15.30 w auli seminaryjnej wykład otwarty pt. Prześladowanie duchowieństwa katolickiego przez totalitarny system narodowego socjalizmu Hitlera – „Mysterium iniquitatis”. O godzinie 18.00 w Bazylice Katedralnej sprawowana będzie Msza Święta. Po Eucharystii rozpocznie się procesja do miejsca uwięzienia bł. bp. Michała Kozala. Zachęcamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

6. Wraz z Klubem Jeździeckim „MICHELIN” serdecznie zapraszamy w najbliższą sobotę (9.11) na Mszę Świętą polową, która – z udziałem jeźdźców i koni – sprawowana będzie o godzinie 12.00 przed naszym kościołem.
7. W przyszłą niedzielę będziemy gościli w naszej parafii przedstawicieli Kościoła Domowego, którzy w czasie Mszy Świętych będą dawali świadectwo o wartości wiary w Boga w życiu małżeńskim i rodzinnym.
8. Za tydzień druga niedziela miesiąca – składane tego dnia ofiary przeznaczymy na sprawy gospodarcze (inwestycyjne) parafii. Z góry dziękujemy za życzliwość.
9. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy.
10. Dziękujemy za wspólną modlitwę i życzymy wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia obfitości Darów Ducha Świętego!
11. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: Śp. siostry Bertilli Dąbrowskiej (l. 73), Śp. Janiny Marii Gwardiak (l. 78) i Śp. Barbary Elżbiety Malewskiej (l. 54). W poniedziałek o godzinie 10.00 odbędzie się pogrzeb Śp. Henryka Grabowskiego (l. 89). Łączymy się w modlitwie z bliskimi zmarłych, dla których prosimy o chwałę Nieba. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie …