top
Aktualności OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE-3.05.2020 ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE-3.05.2020 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 3 V 2020 roku

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – DOBREGO PASTERZA

1. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek (4.05) – Wspomnienie Świętego Floriana, w środę (6.05.) – Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba; w piątek (8.05.) – Uroczystość Świętego Stanisława, Głównego Patrona Polski. W tym tygodniu przypada także I czwartek miesiąca (dzień modlitw w intencji powołanych i o nowe powołania do służby Bogu w Jego Kościele).
2. Każdego dnia – po wieczornej Mszy Świętej – odbywają się nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny. W najbliższą środę nabożeństwo majowe odbędzie się poza świątynią – przed figurą Matki Najświętszej, znajdującą się na placu przykościelnym (To nabożeństwo będzie transmitowane na profilu Facebook naszej parafii).
3. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej, która odbywa się każdego dnia pół godziny przed wieczorną Eucharystią (od poniedziałku do soboty – o godzinie 16.30, w niedzielę – o godzinie 15.30). Różaniec odmawiamy w intencji zdrowia nas wszystkich oraz z prośbą o deszcz.
4. Przypominamy, iż w naszym kościele (biorąc pod uwagę także część chórową) mogą przebywać jednorazowo na nabożeństwie maksymalnie 73 osoby (w maseczkach i z zachowaniem odległości).
5. Wszystkie Msze Święte i nabożeństwa (także liturgie pogrzebowe) sprawowane w naszym kościele, są transmitowane poprzez YouTube. Na stronie internetowej parafii została umieszczona zakładka: Transmisja na żywo. Transmisje możemy także znaleźć pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=n7kD6xpXS7o.
6. Nasza świątynia jest otwarta w tygodniu w godzinach: 9.00-16.00.
7. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Rodzinom i poszczególnym Osobom, które w trosce o funkcjonowanie parafii w tym trudnym dla nas wszystkich czasie – poprzez wpłatę na konto bankowe lub w świątyni – wsparli naszą wspólnotę.
8. Wychodząc ze świątyni – na stoliku pod chórem – możemy nabyć w cenie 5 złotych tygodnik Idziemy. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
9. Pozdrawiamy wszystkich naszych Parafian, Gości, Jubilatów i Solenizantów tego tygodnia. Szczególną modlitwą ogarniamy wszystkie Osoby chore, starsze i samotne oraz Księdza Patryka, który dzisiaj obchodzi rocznicę swoich urodzin!
10. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: Śp. Jerzego Szczepana Górskiego (l. 87) i Śp. Małgorzaty Emilii Krygier (l. 46). Łączymy się w modlitwie bliskimi zmarłych i prosimy dla nich o chwałę Nieba. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

ks. Sebastian Osiński, proboszcz