top
Aktualności OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 29.12.2019 ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 29.12.2019 ROKU

                                   OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 29 XII 2019 roku
                          ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA
1. Trwamy w Oktawie Narodzenia Pańskiego. W środę – 1.01 – będziemy obchodzili Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi (dzień modlitw o pokój w Ojczyźnie i na całym świecie; niedzielny porządek Mszy Świętych). W czwartek – 2.01 – wspomnienie świętych Bazylego i Grzegorza z Nazjanzu.
W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca (módlmy się szczególnie o powołania i za powołanych do służby Bożej), I piątek miesiąca (odwiedziny osób chorych i starszych od godziny 9.00, spowiedź od godziny 16.30 w dolnym kościele) oraz I sobota miesiąca (o godzinie 16.15 spotkanie modlitewne Koła Żywego Różańca).
2. W ostatnim dniu roku – 31.12 – przypada w naszej parafii (w ramach diecezjalnej adoracji Najświętszego Sakramentu) dzień adoracji Chrystusa Eucharystycznego. Zapraszamy zatem do wspólnej modlitwy w sylwestrowe popołudnie. O godzinie 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Następnie adoracja indywidualna (w ciszy) oraz wspólne modlitwy. Adorację zakończymy tuż przed Mszą Świętą o godzinie 17.00 – nabożeństwem przebłagalno-dziękczynnym za rok 2019.
3. Trwa wizyta duszpasterska – Kolęda. Dziękujemy za życzliwość i przyjmowanie Bożego błogosławieństwa, które wraz z tą wizytą wnosi do domu i rodziny kapłan. Przypominamy, iż w naszym kościele znajduje się naczynie z pobłogosławioną wodą, którą możemy zabierać do domu. Program kolędowy na najbliższy tydzień podajemy w ramach ogłoszeń duszpasterskich, znajdziemy go też na stornie internetowej parafii: www.duch-swiety.pl.
4. Rozpoczęliśmy zapisy osób chętnych do wzięcia udziału w Parafialnym Balu Charytatywnym, który odbędzie się 22 lutego 2020 roku (ostatnia sobota karnawału) w Restauracji „Podgrodzie” pod Kowalem. Koszt uczestnictwa w balu wynosi 300 złotych od pary. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
5. Dzisiaj – jak w każdą ostatnią niedzielę miesiąca – Parafialna Akcja Charytatywna (przy wyjściu z kościoła) przeprowadza zbiórkę ofiar na rzecz najbardziej potrzebujących pomocy spośród nas.
6. Serdecznie dziękujemy za obecność i wspólną modlitwę. Wszystkim naszym drogim Gościom, Parafianom oraz Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wiele łask od Boga. Do siego roku!
7. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Dionizego Sławomira Guzińskiego (l. 64). Łączymy się w modlitwie z bliskimi zmarłego. Dzisiaj przypada 23. rocznica śmierci ks. prałata Zygmunta Sobieraja – byłego proboszcza naszej parafii. Dla Księdza Prałata i zmarłych z naszych rodzin prośmy o chwałę Nieba. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie …

ks. Sebastian Osiński, proboszcz